Portal Pszczelarski

XXVI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach

wydarzenia pszczelarskie konferencja pszczelarska luty 2022 2022 Karniowice XXVI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Dominik Pasek Wojciech Spisak Przemysław Szeliga Małgorzata Bieńkowska

Dyrektor Małopolskiego Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w XXVI Wojewódzkiej Konferencji Pszczelarskiej w Karniowicach. Tematem przewodnim konferencji, która odbędzie się 12. lutego 2022 r. o godzinie 9:00 w siedzibe MODR w Karniowicach, będzie: "Aktualne możliwości skutecznej walki z warrozą".

Program wydarzenia pszczelarskiego pt. "XXVI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach":

9:00-9:15 - Powitanie gości i otwarcie konferencji (organizator: Dominik Pasek, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach; współorganizator: Wojciech Spisak, Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie

9:15-9:45 - Wystąpienia gości

9:45-10:15 - Prezentacja pasiek uczestniczących w Małopolskim Konkursie Pasiek w roku 2021 oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 

10:15-10:30 - Przerwa kawowa

10:30-12:00 - mgr Przemysław Szeliga (Prezes Zarządu Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich) - "Pszczoły odporne na warrozę - fakty, mity, marketing, nadzieja i przyszłość" 

12:00-12:15 - Przewa kawowa

12:15-13:45 - dr hab., prof. IO Małgorzata Bieńkowska (Kierownik Zakładu Pszczelnictwa w Puławach, IO w Skierniewicach) - "Walka z warrozą przy ograniczeniu stosowania chemizacji w pasiekach" 

13:45-14:45 - Dyskusja

14:45 - Oficjalne zakończenie konferencji

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Rejestracja uczestników następuje na podstawie przesłania wypełnionej, podpisanej i przesłanej na adres: dawid.madej@modr.pl karty zgłoszenia udziału do dnia 1 lutego 2022 r.

Karta udziału w konferencji do pobrania w tym miejscu: Karta udziału w XXVI Wojewódzkiej Konferencji Pszczelarskiej w Karniowicach oraz RODO dla uczestników konferencji

Konferencja odbędzie się w formie zdalnej (online). O szczegółach zostaną poinformowani wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.

XXVI Województwa Konferencja Pszczelarska w Karniowicach 2022

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 653

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Koktajl pietruszkowy z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę