Portal Pszczelarski

Najbardziej aktywne koła pszczelarskie w 2021 - województwo podkarpackie

pszczelarstwo podkarpackie Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie Tadeusz Dylon

W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie wręczono nagrody zwycięzcom siódmej edycja konkursu "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie". Za rok 2021 laureatami zostały, wśród Kół liczących do 40 członków: Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku, wśród Kół od 41 do 70 członków: Regionalne Koło Pszczelarzy „Barć' w Bielińcu, a pośród Kół powyżej 70 członków: Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie. 

Nagrodzonych wybrała komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego pod przewodnictwem prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusza Dylona. Zwycięzców wyłoniono na podstawie 15 ankiet przesłanych przez koła pszczelarskie z regionu. Wygrały Koła, których ankiety w swoich kategoriach otrzymały najwięcej punktów. W konkursie nie mogli brać udział laureaci edycji z 2020 roku.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa. Były to dekrystalizatory do miodu z funkcją suszenia pyłku, z kolei pozostałym uczestnikom zostały wręczone styropianowe ule odkładowe do wychowu pakietów oraz drobny sprzęt pszczelarski.



Liczba wyświetleń artykułu: 270

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich