Portal Pszczelarski

Najbardziej aktywne koła pszczelarskie w 2021 - województwo podkarpackie

pszczelarstwo podkarpackie Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie Tadeusz Dylon

W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie wręczono nagrody zwycięzcom siódmej edycja konkursu "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie". Za rok 2021 laureatami zostały, wśród Kół liczących do 40 członków: Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku, wśród Kół od 41 do 70 członków: Regionalne Koło Pszczelarzy „Barć' w Bielińcu, a pośród Kół powyżej 70 członków: Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie. 

Nagrodzonych wybrała komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego pod przewodnictwem prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusza Dylona. Zwycięzców wyłoniono na podstawie 15 ankiet przesłanych przez koła pszczelarskie z regionu. Wygrały Koła, których ankiety w swoich kategoriach otrzymały najwięcej punktów. W konkursie nie mogli brać udział laureaci edycji z 2020 roku.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa. Były to dekrystalizatory do miodu z funkcją suszenia pyłku, z kolei pozostałym uczestnikom zostały wręczone styropianowe ule odkładowe do wychowu pakietów oraz drobny sprzęt pszczelarski.Liczba wyświetleń artykułu: 506

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele