Portal Pszczelarski

Najbardziej aktywne koła pszczelarskie w 2021 - województwo podkarpackie

pszczelarstwo podkarpackie Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie Tadeusz Dylon

W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie wręczono nagrody zwycięzcom siódmej edycja konkursu "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie". Za rok 2021 laureatami zostały, wśród Kół liczących do 40 członków: Gminne Koło Pszczelarzy w Trzebownisku, wśród Kół od 41 do 70 członków: Regionalne Koło Pszczelarzy „Barć' w Bielińcu, a pośród Kół powyżej 70 członków: Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie. 

Nagrodzonych wybrała komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego pod przewodnictwem prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusza Dylona. Zwycięzców wyłoniono na podstawie 15 ankiet przesłanych przez koła pszczelarskie z regionu. Wygrały Koła, których ankiety w swoich kategoriach otrzymały najwięcej punktów. W konkursie nie mogli brać udział laureaci edycji z 2020 roku.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa. Były to dekrystalizatory do miodu z funkcją suszenia pyłku, z kolei pozostałym uczestnikom zostały wręczone styropianowe ule odkładowe do wychowu pakietów oraz drobny sprzęt pszczelarski.



Liczba wyświetleń artykułu: 1767

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Plackowe brownie z cukinią i miodem