Portal Pszczelarski

Firma Yes wesprze Bank Pszczeli 2022

pszczelarstwo w Polsce Bank Pszczeli Rafał Szela Maciej Szela

Firma jubilerska Yes wprowadza do sprzedaży specjalną kolekcję biżuterii "Queen B YES", inspirowaną plastrami miodu. Część dochodu ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana na rzecz programu #TAKdlaPszczół Banku Pszczelego.

Bank Pszczeli powstał z inicjatywy braci Rafała i Macieja Szeli. Jego celem jest pomoc w odbudowie pasiek pszczelarzom, którzy wskutek zdarzeń losowych utracili swoją hodowlę. Instytucja ma siedzibę w Chmielniku w województwie podkarpackim. Znajduje się tutaj rezerwuar selekcjonowanych rodzin pszczelich, które w każdej chwili można przekazać poszkodowanym hodowcom. Jeden taki nieodpłatny pakiet pomocowy jest w stanie pokryć do 20% poniesionych strat lub do wysokości limitu pomocy na jednego pszczelarza, ustalonego przez Bank na dany rok. W ramach programu #TAKdlaPszczół podejmowane są również działania o charakterze edukacyjnym na temat roli pszczół w przyrodzie. 

Firma Yes postanowiła włączyć się w pomoc pszczelej populacji. Jak informuje na swoich stronach marka, stworzone wzory "Queen B YES" łączą klasyczną formę z innowacyjnymi detalami. Kolekcja biżuterii której autorką jest Kasia Bukowska ma nie tylko podkreślać znaczenie pszczół i zwrócić uwagę na problem ich wymierania, ale też poprzez przekazanie części dochodu ze sprzedaży realnie przyczynić się do utrzymania pasiek.Liczba wyświetleń artykułu: 309

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Żurawina z miodem i wanilią

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.