Portal Pszczelarski

Firma Yes wesprze Bank Pszczeli 2022

pszczelarstwo w Polsce Bank Pszczeli Rafał Szela Maciej Szela

Firma jubilerska Yes wprowadza do sprzedaży specjalną kolekcję biżuterii "Queen B YES", inspirowaną plastrami miodu. Część dochodu ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana na rzecz programu #TAKdlaPszczół Banku Pszczelego.

Bank Pszczeli powstał z inicjatywy braci Rafała i Macieja Szeli. Jego celem jest pomoc w odbudowie pasiek pszczelarzom, którzy wskutek zdarzeń losowych utracili swoją hodowlę. Instytucja ma siedzibę w Chmielniku w województwie podkarpackim. Znajduje się tutaj rezerwuar selekcjonowanych rodzin pszczelich, które w każdej chwili można przekazać poszkodowanym hodowcom. Jeden taki nieodpłatny pakiet pomocowy jest w stanie pokryć do 20% poniesionych strat lub do wysokości limitu pomocy na jednego pszczelarza, ustalonego przez Bank na dany rok. W ramach programu #TAKdlaPszczół podejmowane są również działania o charakterze edukacyjnym na temat roli pszczół w przyrodzie. 

Firma Yes postanowiła włączyć się w pomoc pszczelej populacji. Jak informuje na swoich stronach marka, stworzone wzory "Queen B YES" łączą klasyczną formę z innowacyjnymi detalami. Kolekcja biżuterii której autorką jest Kasia Bukowska ma nie tylko podkreślać znaczenie pszczół i zwrócić uwagę na problem ich wymierania, ale też poprzez przekazanie części dochodu ze sprzedaży realnie przyczynić się do utrzymania pasiek.Liczba wyświetleń artykułu: 453

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kaczka po mazursku

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016