Portal Pszczelarski

Firma Yes wesprze Bank Pszczeli 2022

pszczelarstwo w Polsce Bank Pszczeli Rafał Szela Maciej Szela

Firma jubilerska Yes wprowadza do sprzedaży specjalną kolekcję biżuterii "Queen B YES", inspirowaną plastrami miodu. Część dochodu ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana na rzecz programu #TAKdlaPszczół Banku Pszczelego.

Bank Pszczeli powstał z inicjatywy braci Rafała i Macieja Szeli. Jego celem jest pomoc w odbudowie pasiek pszczelarzom, którzy wskutek zdarzeń losowych utracili swoją hodowlę. Instytucja ma siedzibę w Chmielniku w województwie podkarpackim. Znajduje się tutaj rezerwuar selekcjonowanych rodzin pszczelich, które w każdej chwili można przekazać poszkodowanym hodowcom. Jeden taki nieodpłatny pakiet pomocowy jest w stanie pokryć do 20% poniesionych strat lub do wysokości limitu pomocy na jednego pszczelarza, ustalonego przez Bank na dany rok. W ramach programu #TAKdlaPszczół podejmowane są również działania o charakterze edukacyjnym na temat roli pszczół w przyrodzie. 

Firma Yes postanowiła włączyć się w pomoc pszczelej populacji. Jak informuje na swoich stronach marka, stworzone wzory "Queen B YES" łączą klasyczną formę z innowacyjnymi detalami. Kolekcja biżuterii której autorką jest Kasia Bukowska ma nie tylko podkreślać znaczenie pszczół i zwrócić uwagę na problem ich wymierania, ale też poprzez przekazanie części dochodu ze sprzedaży realnie przyczynić się do utrzymania pasiek.



Liczba wyświetleń artykułu: 112

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasteczka lekko miodowe