Portal Pszczelarski

Ogromne gniazdo pszczół odkryte za ścianą łazienki w domu na Florydzie 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA gniazdo pszczół

Ponad 3 miliony użytkowników serwisu TikTok obejrzało nagranie z jednego z domów na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Znaleziono tu potężne, ponad dwumetrowe gniazdo pszczół. Owady zadomowiły się za ścianą łazienki. 

Film został wyemitowany na profilu "howsyourdayhoney3" na TikToku, obserwowanym przez ponad 800 tysięcy osób. Prowadzi je Amerykanka Elisha Bixler, która zajmuje się usuwaniem pszczelich gniazd, a także opieką nad tymi owadami. Jej działalność cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników, ale to jej najnowszy materiał stał się prawdziwym hitem w sieci.

Nagranie zostało wykonane w domu jednorodzinnym pewnej pary, która wezwały Elish Bixler na pomoc. Zaniepokojenie mieszkańców budynku wzbudziły odgłosy bzyczenia za ścianą łazienki. Nie spodziewali się jednak, że po ściągnięciu kafelek ujrzą liczące ponad 210 centymetrów wysokości gniazdo pszczół.

Na filmie można było zobaczyć, jak specjalistka wyciąga stworzone przez owady potężne płaty miodu. Autorka nagrania pokazała także cały proces przenoszenia gniazda: od rozebrania ściany, przez umieszczenie królowej w specjalnej klatce po usunięcie elementów dzikiego pszczelego domu.Liczba wyświetleń artykułu: 328

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem