Portal Pszczelarski

Ogromne gniazdo pszczół odkryte za ścianą łazienki w domu na Florydzie 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA gniazdo pszczół

Ponad 3 miliony użytkowników serwisu TikTok obejrzało nagranie z jednego z domów na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Znaleziono tu potężne, ponad dwumetrowe gniazdo pszczół. Owady zadomowiły się za ścianą łazienki. 

Film został wyemitowany na profilu "howsyourdayhoney3" na TikToku, obserwowanym przez ponad 800 tysięcy osób. Prowadzi je Amerykanka Elisha Bixler, która zajmuje się usuwaniem pszczelich gniazd, a także opieką nad tymi owadami. Jej działalność cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników, ale to jej najnowszy materiał stał się prawdziwym hitem w sieci.

Nagranie zostało wykonane w domu jednorodzinnym pewnej pary, która wezwały Elish Bixler na pomoc. Zaniepokojenie mieszkańców budynku wzbudziły odgłosy bzyczenia za ścianą łazienki. Nie spodziewali się jednak, że po ściągnięciu kafelek ujrzą liczące ponad 210 centymetrów wysokości gniazdo pszczół.

Na filmie można było zobaczyć, jak specjalistka wyciąga stworzone przez owady potężne płaty miodu. Autorka nagrania pokazała także cały proces przenoszenia gniazda: od rozebrania ściany, przez umieszczenie królowej w specjalnej klatce po usunięcie elementów dzikiego pszczelego domu.



Liczba wyświetleń artykułu: 655

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasteczka lekko miodowe

Ciasto z mąką z czarnego ryżu