Portal Pszczelarski

W Mościcach posadzono miododajne głogi 2021

pszczelarstwo małopolskie Małopolska Pszczoła Miodowy Szlak

Przy ulicy Głogowej w historycznej części podtarnowskich Mościc Tarnowska Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję sadzenia miododajnych głogów. Wszystko to w ramach realizacji projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021".

Tarnowska Organizacja Turystyczna w 2021 roku dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z programu "Małopolska Pszczoła". Środki zostały przeznaczone na wykonanie projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku", którego głównym celem jest promocja pasiek edukacyjnych oraz gospodarstw pszczelarskich w regionie, otwartych na wizyty turystów i mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W ramach też tego programu wytypowano ulicę Głogową w Mościskach, na osi Willa Kwiatkowskiego - główny budynek Zakładów Azotowych do posadzenia tu miododajnych głogów, co ma wspomóc miejscową populację pszczół. Za wyborem miejsca, jak przekonuje prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach w rozmowie z Radiem RDN, stało to, że na ulicy Głogowej nie było dotychczas głogów, z których to mogą korzystać te owady.

W ramach projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021" w Internecie dostępna jest już mapa z zaznaczonymi gospodarstwami pszczelarskimi w okolicach Tarnowa. Pasieki te tworzą Miodowy Szlak, do którego lokalni pszczelarze ciągle mogą dołączyć swoje miejsca hodowli pszczół, gdyż w planach są kolejne edycje mapy.Liczba wyświetleń artykułu: 66

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.