Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

W Mościcach posadzono miododajne głogi 2021

pszczelarstwo małopolskie Małopolska Pszczoła Miodowy Szlak

Przy ulicy Głogowej w historycznej części podtarnowskich Mościc Tarnowska Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję sadzenia miododajnych głogów. Wszystko to w ramach realizacji projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021".

Tarnowska Organizacja Turystyczna w 2021 roku dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z programu "Małopolska Pszczoła". Środki zostały przeznaczone na wykonanie projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku", którego głównym celem jest promocja pasiek edukacyjnych oraz gospodarstw pszczelarskich w regionie, otwartych na wizyty turystów i mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W ramach też tego programu wytypowano ulicę Głogową w Mościskach, na osi Willa Kwiatkowskiego - główny budynek Zakładów Azotowych do posadzenia tu miododajnych głogów, co ma wspomóc miejscową populację pszczół. Za wyborem miejsca, jak przekonuje prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach w rozmowie z Radiem RDN, stało to, że na ulicy Głogowej nie było dotychczas głogów, z których to mogą korzystać te owady.

W ramach projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021" w Internecie dostępna jest już mapa z zaznaczonymi gospodarstwami pszczelarskimi w okolicach Tarnowa. Pasieki te tworzą Miodowy Szlak, do którego lokalni pszczelarze ciągle mogą dołączyć swoje miejsca hodowli pszczół, gdyż w planach są kolejne edycje mapy.Liczba wyświetleń artykułu: 488

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Naleśniki bananowe z miodem

Klasyczna truskawka z miodem

Miód z dziką różą

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej