Portal Pszczelarski

W Mościcach posadzono miododajne głogi 2021

pszczelarstwo małopolskie Małopolska Pszczoła Miodowy Szlak

Przy ulicy Głogowej w historycznej części podtarnowskich Mościc Tarnowska Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję sadzenia miododajnych głogów. Wszystko to w ramach realizacji projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021".

Tarnowska Organizacja Turystyczna w 2021 roku dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z programu "Małopolska Pszczoła". Środki zostały przeznaczone na wykonanie projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku", którego głównym celem jest promocja pasiek edukacyjnych oraz gospodarstw pszczelarskich w regionie, otwartych na wizyty turystów i mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W ramach też tego programu wytypowano ulicę Głogową w Mościskach, na osi Willa Kwiatkowskiego - główny budynek Zakładów Azotowych do posadzenia tu miododajnych głogów, co ma wspomóc miejscową populację pszczół. Za wyborem miejsca, jak przekonuje prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach w rozmowie z Radiem RDN, stało to, że na ulicy Głogowej nie było dotychczas głogów, z których to mogą korzystać te owady.

W ramach projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021" w Internecie dostępna jest już mapa z zaznaczonymi gospodarstwami pszczelarskimi w okolicach Tarnowa. Pasieki te tworzą Miodowy Szlak, do którego lokalni pszczelarze ciągle mogą dołączyć swoje miejsca hodowli pszczół, gdyż w planach są kolejne edycje mapy.Liczba wyświetleń artykułu: 207

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Klasyczna truskawka z miodem

Banan w cieście

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku