Portal Pszczelarski

Pozyskano środki na domek do apiterapii w Bielińcu 2021

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel domek do apiterapii uloterapia

Towarzystwo Przyjaciół Wsi Blieliniec złożyło wniosek w ramach programu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023" sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. 

Wojewódzkimi Operatorami projektu są:

  • Fundacja Fundusz Lokalny SMK,
  • LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej,
  • Stowarzyszenie "TRYGON – Rozwój i Innowacja" i
  • "Fundusz Przestrzeń Lokalna".

Wniosek został złożony dla pszczelarzy z Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu na budowę domku do apiterapii. Kwota dotacji to 6000 zł przeznaczone na zakup materiałów na budowę domku. Prace budowlane wykonali sami pszczelarze. Ponieważ na terenie Gminy Ulanów coraz mocniej rozwija się pszczelarstwo, więc narodził się pomysł budowy domku do apiterapii.

Potrzeba realizacji takiej inicjatywy jest efektem aktywnej działalności pszczelarzy z Bielińca i okolic podczas, której spotykamy się z brakiem świadomości, jaki wpływ na ogólne zdrowie człowieka ma przebywanie w sąsiedztwie pszczół jako dar natury, który człowiek może bez nakładów finansowych wykorzystać dla siebie. Przebywanie w takim domku wśród pszczół, a zwłaszcza ich bzyczenie pomaga walczyć z depresją, uspokaja i działa relaksująco, a zapach powietrza ulatniającego się z uli (w domku są cztery ule czyli cztery rodziny pszczele) ułatwia oddychanie, czyli wpływa leczniczo na górne drogi oddechowe. Sesja terapii pomaga w sposób naturalny, ekologiczny przy wielu schorzeniach takich jak: astma, migreny, alergie, infekcje układu oddechowego. Dobrze wpływa na układ nerwowy.

Domek został postawiony w "Pasiece na ogrodzie" w Bielińcu. Z apiterapii będzie można korzystać w przyszłym roku (2022) w miesiącu lipcu po zasiedleniu w ulach znajdujących się w domku rodzin pszczelich.

domek do apiterapii w BielińcuLiczba wyświetleń artykułu: 215

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.