Portal Pszczelarski

Miodowy szlak na mapie turystycznej 2021

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Miodowy szlak Gospodarstwo Pasieczne Pasieka u Kiejdów Pasieka Antoniego Pasieka Wędrowna Wantuch Gospodarstwo Pasieczne Kószka Sądecki Bartnik Malowane Wierchy Święto Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej Święto Wina i Miodu w Gromniku Krakowskie Miodobranie Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021 Małopolska Pszczoła

Tarnowska Organizacja Turystyczna przygotowała wielka gratkę dla podróżników, czyli mapkę turystyczną "Miodowy szlak". Jej posiadacze uzyskają wiedzę na temat kilkudziesięciu pasiek zlokalizowanych w Tarnowie i powiatach brzeskim, bocheńskim, dąbrowskim, tarnowskim oraz nowosądeckim. A to tylko część z atutów publikacji. 

Dzięki wydawnictwu odkryjemy z czego słyną takie obiekty, jak m.in.: Gospodarstwo Pasieczne Pasieka u Kiejdów, Pasieka Antoniego, Pasieka Wędrowna Wantuch, Gospodarstwo Pasieczne "Kószka" Piotra Kołacza, "Sądecki Bartnik", "Malowane Wierchy" i dziesiątki innych pasiek, które poza tradycyjną działalnością niejednokrotnie koncentrują się też nad prowadzeniem warsztatów, agroturystyką, rekreacją, a nawet uloterapią. Z tą mapą zaplanujesz wiele pasjonujących wypadów weekendowych okraszonych miodem. 

Na mapie "Miodowego szlaku" poza pasiekami zaznaczono również inne obiekty, jak Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, lokalne place targowe, winnice oraz nasadzenia drzew, krzewów i roślin miododajnych. Są też ciekawostki i informacje poświęcone najważniejszym wydarzeniom kulturalnym związanymi z pszczelarstwem, jak Święto Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej, Święto Wina i Miodu w Gromniku, a także Krakowskie Miodobranie. 

Kolejny element stanowi plan Tarnowa, na którym umieszczono atrakcje, zabytki, szlaki rowerowe i wiele, wiele więcej. Turysta wyposażony w mapę od TOT jest kompleksowo przygotowany do zwiedzania regionu - krainy miodem i winem płynącej. Przedsięwzięcie wykonano w ramach projektu "Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021" realizowanego przez Tarnowską Organizację Turystyczną i dofinansowanego z otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego pn. „Małopolska Pszczoła”. Mapa do pobrania na stronach internetowych www.lot.tarnow.ploraz www.pszczeleprzestrzenie.pl.

miodowy szlak mapa turystyczna

miodowy szlak mapa turystycznaLiczba wyświetleń artykułu: 1280

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Kaczka po mazursku

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie