Portal Pszczelarski

Ogród przyjazny pszczołom w Wielichowie 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny

W Wielichowie w województwie wielkopolskim u zbiegu ulic Kościelnej i Nowej założony został ogród dydaktyczny przyjazny pszczołom. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 950 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski". 

W ogrodzie zostały posadzone rośliny miododajne:

 • bergenia sercowata,
 • lawenda wąskolistna,
 • miodunka plamista,
 • rudbekia błyskotliwa,
 • liliowiec ogrodowy,
 • aster krzaczasty,
 • rumianek pospolity,
 • pysznogłówka ogrodowa,
 • jeżówka ogrodowa,
 • krzewuszka cudowna,
 • śliwa wiśniowa,
 • porzeczka krwista,
 • lipa drobnolistna,
 • irga szwedzka.

Ponadto obok nich zamontowano tablice informacyjne, z których można dowiedzieć się o życiu i hodowli pszczół. W ogrodzie znalazł się także ul wielkopolski oraz drewniana rzeźba pszczoły. 

Celem projektu jest podniesienie świadomości społecznej na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ogród jest otwarty dla wszystkich i w założeniach ma być atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców gminy.Liczba wyświetleń artykułu: 72

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.