Portal Pszczelarski

Rzeszów dołącza do grona miast przyjaznych pszczołom 2021

pszczelarstwo podkarpackie miasto przyjazne pszczołom pszczelarstwo miejskie

Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi: węgierskim Nyiregyhaza i słowackimi Koszycami i Stropkovem, dołączył do międzynarodowego projektu, promującego w społeczeństwie postawy przyjazne pszczołom.

Projekt zakłada pomoc dla dzikich zapylaczy i ma promować działania, których wykonanie będzie możliwe przez praktycznie każdego, bez konieczności udziału profesjonalnych pszczelarzy. Jak przekazał mediom Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, do końca maja 2022 roku w stolicy województwa podkarpackiego zostaną przeprowadzane lekcje o pszczołach w szkołach podstawowych, zamontowane domki dla pszczół murarek ogrodowych, stworzone edukacyjne filmy oraz opublikowane posty na temat tych owadów w mediach społecznościowych. Na specjalnie założonym na tę okoliczność profilu na Facebooku: Bee Friendly można na bieżąco śledzić realizowane działania. 

Koordynacją projektu zajmuje się Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzielił Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.Liczba wyświetleń artykułu: 458

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły