Portal Pszczelarski

Rzeszów dołącza do grona miast przyjaznych pszczołom 2021

pszczelarstwo podkarpackie miasto przyjazne pszczołom pszczelarstwo miejskie

Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi: węgierskim Nyiregyhaza i słowackimi Koszycami i Stropkovem, dołączył do międzynarodowego projektu, promującego w społeczeństwie postawy przyjazne pszczołom.

Projekt zakłada pomoc dla dzikich zapylaczy i ma promować działania, których wykonanie będzie możliwe przez praktycznie każdego, bez konieczności udziału profesjonalnych pszczelarzy. Jak przekazał mediom Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, do końca maja 2022 roku w stolicy województwa podkarpackiego zostaną przeprowadzane lekcje o pszczołach w szkołach podstawowych, zamontowane domki dla pszczół murarek ogrodowych, stworzone edukacyjne filmy oraz opublikowane posty na temat tych owadów w mediach społecznościowych. Na specjalnie założonym na tę okoliczność profilu na Facebooku: Bee Friendly można na bieżąco śledzić realizowane działania. 

Koordynacją projektu zajmuje się Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzielił Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.Liczba wyświetleń artykułu: 363

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich