Portal Pszczelarski

Wieczka pszczelarskie - jakie są najpopularniejsze wzory?

wieczka pszczelarskie wieczka na słoiki nakrętki M.M Opakowania Szklane

Niby nic, a jednak wyborowi wieczka warto by było poświęcić trochę więcej uwagi. W końcu dobrze wiemy, że nie liczy się wyłącznie wnętrze, ale także opakowanie. Jeśli więc wybraliście już słoki, w które będziecie rozlewać swój miód, to pozostała jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego wieczka. To, że słoiki są transparentne i produkt widać już przed otwarciem, tylko potwierdza to, że warto zadbać o dobre wieczko. Takie wieczko pszczelarskie może być atrakcyjnym finiszem dla całego produktu. Jakie są więc najpopularniejsze wieczka pszczelarskie i jak je wybrać Odpowiadamy. 

Nadaj wyjątkowy charakter swojemu produktowi

Wieczka występują w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, dlatego z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Mogą one być ciekawym elementem dekoracyjnym, zwłaszcza dla słoików, które przeznaczone są na opakowania prezentowe. Wieczka białe, złote, w kratkę czy w końcu z pszczelarskimi nadrukami. Wybór jest ogromny - wszystko zależy od tego, jaki efekt chcecie uzyskać. Nikt nie powiedział, że słoiki na miód muszą mieć koniecznie wieczko z pszczelarskim nadrukiem. Dobrze prezentują się także wieczka z nadrukiem kratki czy po prostu gładkie wieczka, na które można nakleić na przykład swoją naklejkę. Drobne detale, a mają naprawdę duże znaczenie! 

Wieczka pszczelarskie - zakręć się wokół swojego miodu

Najpopularniejszym wyborem pszczelarzy są jednak wieczka z nadrukiem pszczelarskim. Plastry miodu, Kubuś Puchatek, zapylająca pszczoła czy wiele, wiele innych. Tak naprawdę bardzo często pojawiają się aktualizacje wzorów wieczek pszczelarskich, z których możecie wybierać. Decydując się na takie wieczko tworzycie spójny produkt - wystarczy dodać wtedy estetyczną etykietę na słoik i gotowe. Uwierzcie, że konsumenci zwracają uwagę na takie szczegóły. Jeśli oferujecie też miody w słoikach na prezenty, to szczególnie wtedy warto zadbać o estetykę produktu. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar wieczka?

Każdy rozmiar słoika posiada dedykowane dla niego wieczko, np. FI 82 czy FI 66. Kupując dany słoik, warto po prostu poprosić o pasujące do niego wieczko. Wtedy też możecie wybrać wzór, który występuje w danym rozmiarze. Przeglądając produkty na stronach znajdziecie też zwykle legendę, jaki rozmiar wieczka pasuje do danego słoika. Najczęściej wieczka pakowane są w kartonach w ilościach hurtowych, ale w przypadku produkcji miodu to zaleta, gdyż w niższej cenie można kupić pasujące do słoika nakrętki.

Jak uatrakcyjnić wygląd produktu?

Słoiki na miód są bardzo prostym opakowaniem, ale to przede wszystkim ich zaleta. Dzięki transparentnemu surowcowi możemy zobaczyć słodki miód, który kusi już nasze kubki smakowe. Warto jednak podkręcić wygląd opakowania dodając właśnie jakiś kolorowy element. Tym elementem najczęściej jest wieczko. Nakrętki z nadrukiem w kratkę, na przykład, nadają sielskiego klimatu i wyglądają niczym ze spiżarni mamy. Na gładkich wieczkach natomiast można nakleić swoje logo, co też będzie dobrym posunięciem. No i oczywiście są też wieczka pszczelarskie, które już same w sobie robią robotę. 

Gdzie kupić wieczka pszczelarskie?

Wieczka pszczelarskie najlepiej zamawiać już przy kupnie słoików. Wtedy nie będziecie musieli się martwić, że przychodzi moment rozlewania miodu, a Wy nie macie nakrętek. Kupno wieczek pszczelarskich w ilościach hurtowych pozwoli też trochę zaoszczędzić. Jeśli szukacie odpowiednich wieczek pszczelarskich, to koniecznie zobaczcie nasze nakrętki i dorzućcie je do swojego zamówienia słoików w naszej firmie M.M Opakowania Szklane.Liczba wyświetleń artykułu: 760

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie