Portal Pszczelarski

Słoiki na miód - słodka zawartość, szklane opakowanie

słoiki na miód M.M Opakowania Szklane

Herbata z miodem i cytryna? A może dodatek miodu do słodkiej owsianki? Miodem zajadamy się pod wieloma postaciami i bardzo dobrze, bo przecież to samo zdrowie. Niemalże w każdym regionie Polski znajdziemy wyjątkowe zagłębia pszczelarskie, z których pochodzą miody trafiające później na nasze stoły i do naszych spiżarni. Zanim jednak najróżniejsze rodzaje miodów trafią do naszych kuchni, pszczelarze wykonują sporo pracy. Na każdym jej etapie dbają o to, by nas zadowolić finalnym produktem. A nie można przecież zapomnieć także o opakowaniu, bo wiadomo nie od dziś, że kupujemy oczami. Jeśli zatem zajmujecie się produkcją miodu, to na pewno zależy Wam na zyskaniu uznania u konsumentów. Zachwyćcie ich w takim razie zarówno słodkim wnętrzem, jak i eleganckim, ekologicznym opakowaniem. W końcu słoiki na miód występują w najróżniejszych rozmiarach, pojemnościach czy nawet wykonane z różnych materiałów. Jak zatem wybrać najlepsze słoiki na miód?

Bezpiecznie i eleganckie opakowanie dla Twojego miodu

W czasach, kiedy zalewa nas z każdej strony plastik, bardzo doceniamy produkty, które pakowane są w szkło. Przynajmniej wybierając je ze sklepowych półek przyczyniamy się w minimalnym stopniu do produkcji plastiku. W marketach jednak możemy zauważyć także miody w plastikowych opakowaniach. I chociaż takie rozwiązanie może wydawać się tańsze, to warto jednak pomyśleć o bezpieczeństwie, ekologii i po prostu samym wyglądzie opakowania, bo to też jest przecież ważne. Szklane słoiki na miód są gwarancją bezpieczeństwa - w końcu szkło nie wchodzi w żadne szkodliwe reakcje z żywnością! Słoiki na miód zapewniają też długotrwałą świeżość i to, że zawartość nie będzie przesiąkać innymi zapachami. A dodatkowym atutem dla konsumenta, po zjedzeniu takiego miodu, może on wykorzystać słoik ponownie, na przykład do swoich przetworów czy jako opakowanie do produktów spożywczych! 

Jakie słoiki na miód wybrać?

Na rynku znajdziecie najróżniejsze rozmiary i pojemności słoików. Możecie wybierać spośród wielu możliwości, ale warto też trzymać się podstawowych, najczęściej spotykanych słoików, gdyż konsumenci po prostu chętnie po nie sięgają. Słoiki na miód o większych pojemnościach świetnie nadają się do jego rozprowadzania - wolimy przecież kupować większe opakowania. Mniejsze słoiki natomiast świetnie sprawdzą się jako opakowania prezentowe czy próbki dla swoich potencjalnych klientów. Z pośród jakich słoików na miód warto jednak wybierać? 

Najlepsze słoiki na miód - nasze zestawienie

Słoik na miód TO 900/4 ml (ekonomiczny)

Tego słoika na pewno nie musimy przedstawiać pszczelarzom. W końcu to słoik, który jest najczęściej przez nich wybierany. Słoik ten mieści prawie litr miodu i pewnie każdy z nas miał go na swojej kuchennej półce. Słoiki na miód TO 900/4 ml kupowane są zarówno jako pakowane w zgrzewki, jak i w luzie. 

Słoik na miód TO 815 ml

To słoik na miód o trochę mniejszej pojemności, nadal jednak cieszy się dużą popularnością. Jego kształt może nawet jest bardziej przyjazny dla oka, ale to przecież kwestia gustu.

Mniejsze słoiki na miód

Jeśli myślicie jednak o słoikach na miód o mniejszej pojemności, to warto zwrócić uwagę na słoik TO 315 ml, TO 540 ml oraz TO 720 ml. Miód w takich słoikach świetnie sprawdzi się jako prezent czy gadżet reklamowy. Takie słoiki na miód również można kupować w zgrzewkach i luzem.

Myślę, że teraz już wiecie, jakie słoiki na miód wybrać. Pamiętajcie, że tak szlachetny produkt, jakim jest miód, zasługuje także na wyjątkowe opakowanie, które znajdziecie w M.M Opakowania Szklane.



Liczba wyświetleń artykułu: 2423

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Spadź a wytwórcy spadzi Cz. 2.

Firletka poszarpana - roślina miododajna

Tulia kalifornijska – roślina miododajna

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom