Portal Pszczelarski

Odnaleziono skradzione ule w Golince 2021

pszczelarstwo wielkopolskie kradzież uli kradzież uli w Golince

W Golince pod Rawczem w województwie wielkopolskim policja zatrzymała 52-latka podejrzewanego o kradzież siedmiu uli. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. Swój czyn tłumaczył tym, że potrafi lepiej zaopiekować się pszczołami niż ich dotychczasowy właściciel. 

Jak przekazała Powiatowa Komenda Policji w Rawiczu, do kradzieży doszło w Golince 18 października 2021 roku. Spośród siedmiu zabranych uli, cztery były zamieszkane przez pszczoły. W pasiece pozostały jedynie, mniej wartościowe ule wykonane przez właściciela. Straty zostały wycenione na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych. 

Już po kilku dniach policja wpadła na trop złodzieja. Okazał się nim 52-letni mężczyzna, na stałe mieszkający za granicą. Ule odnaleziono na terenie gminy Włoszakowice, gdzie podejrzany tymczasowo przebywał. Po zatrzymaniu sprawca wyjaśniał funkcjonariuszom, że zabrał pszczoły i ule z pasieki, bo uznał, że lepiej się nimi zaopiekuje. Mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności. Skradzione owady i ich domy wróciły do poszkodowanego pszczelarza.



Liczba wyświetleń artykułu: 817

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich