Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 9 - akcja pszczelarska

wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace

Ruszyła dziewiąta edycja akcji społecznej Greenpeace "Adoptuj Pszczołę". Jej celem jest pomoc dla leśnych zapylaczy. Chętni mogą wesprzeć ich populację za pośrednictwem strony adoptujpszczole.pl. 

Dzięki poprzednim edycjom akcji udało się między innymi:

  • stworzyć Narodową Strategię Ochrony Zapylaczy;
  • zbadać, jaki wpływ na nie mają pestycydy;
  • doprowadzić do powstania mapy miejsc, gdzie żyje się tym owadom najlepiej.

Do tego postawiono również ponad 100 hoteli dla dzikich zapylaczy w 16 miastach Polski, w Warszawie założono ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowana została także pszczela populacja w Przyczynie Dolnej oraz przeprowadzono badania nad sytuacją owadów zapylających. 

W 2021 roku postanowiono, że akcja będzie się skupiać na populacji leśnych owadów zapylających. Na stronie adoptujpszczole.pl znajduje się specjalny formularz, na którym można wskazać liczbę pszczół, którymi chcemy się zaopiekować. Jedna pszczoła to dwa złote. Przy adopcji regularnej co najmniej 10 pszczół, czyli stałej wpłacie 20 złotych można otrzymać Pakiet Pszczelego Bohatera/Bohaterki. Składa się na niego książka "Łąka" Dave'a Goulsona, certyfikat Pszczelego Bohatera/Bohaterki oraz kwiecista maseczka uszyta przez lokalną, rodzinną firmę.Liczba wyświetleń artykułu: 186

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.