Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 9 - akcja pszczelarska

wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace

Ruszyła dziewiąta edycja akcji społecznej Greenpeace "Adoptuj Pszczołę". Jej celem jest pomoc dla leśnych zapylaczy. Chętni mogą wesprzeć ich populację za pośrednictwem strony adoptujpszczole.pl. 

Dzięki poprzednim edycjom akcji udało się między innymi:

  • stworzyć Narodową Strategię Ochrony Zapylaczy;
  • zbadać, jaki wpływ na nie mają pestycydy;
  • doprowadzić do powstania mapy miejsc, gdzie żyje się tym owadom najlepiej.

Do tego postawiono również ponad 100 hoteli dla dzikich zapylaczy w 16 miastach Polski, w Warszawie założono ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowana została także pszczela populacja w Przyczynie Dolnej oraz przeprowadzono badania nad sytuacją owadów zapylających. 

W 2021 roku postanowiono, że akcja będzie się skupiać na populacji leśnych owadów zapylających. Na stronie adoptujpszczole.pl znajduje się specjalny formularz, na którym można wskazać liczbę pszczół, którymi chcemy się zaopiekować. Jedna pszczoła to dwa złote. Przy adopcji regularnej co najmniej 10 pszczół, czyli stałej wpłacie 20 złotych można otrzymać Pakiet Pszczelego Bohatera/Bohaterki. Składa się na niego książka "Łąka" Dave'a Goulsona, certyfikat Pszczelego Bohatera/Bohaterki oraz kwiecista maseczka uszyta przez lokalną, rodzinną firmę.Liczba wyświetleń artykułu: 996

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019