Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 9 - akcja pszczelarska

wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace

Ruszyła dziewiąta edycja akcji społecznej Greenpeace "Adoptuj Pszczołę". Jej celem jest pomoc dla leśnych zapylaczy. Chętni mogą wesprzeć ich populację za pośrednictwem strony adoptujpszczole.pl. 

Dzięki poprzednim edycjom akcji udało się między innymi:

  • stworzyć Narodową Strategię Ochrony Zapylaczy;
  • zbadać, jaki wpływ na nie mają pestycydy;
  • doprowadzić do powstania mapy miejsc, gdzie żyje się tym owadom najlepiej.

Do tego postawiono również ponad 100 hoteli dla dzikich zapylaczy w 16 miastach Polski, w Warszawie założono ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowana została także pszczela populacja w Przyczynie Dolnej oraz przeprowadzono badania nad sytuacją owadów zapylających. 

W 2021 roku postanowiono, że akcja będzie się skupiać na populacji leśnych owadów zapylających. Na stronie adoptujpszczole.pl znajduje się specjalny formularz, na którym można wskazać liczbę pszczół, którymi chcemy się zaopiekować. Jedna pszczoła to dwa złote. Przy adopcji regularnej co najmniej 10 pszczół, czyli stałej wpłacie 20 złotych można otrzymać Pakiet Pszczelego Bohatera/Bohaterki. Składa się na niego książka "Łąka" Dave'a Goulsona, certyfikat Pszczelego Bohatera/Bohaterki oraz kwiecista maseczka uszyta przez lokalną, rodzinną firmę.



Liczba wyświetleń artykułu: 1620

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie