Portal Pszczelarski

Mural w Warszawie pokazujący dług wobec pszczół 2021

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska mural pszczelarski Beesafe Bractwo Bartne Fundacja Łąka Fundacja Kochajmy Pszczoły

Do końca listopada 2021 roku na ścianie budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 37 w Warszawie można podziwiać mural, na którym co sekundę aktualizowany jest dług, jaki winni są ludzie wobec pszczół. W każdej minucie ta kwota wzrasta o 7,6 tysiąca złotych. 

Mural jest elementem kampanii "Świat bez pszczół to szkoda całkowita", prowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Beesafe we współpracy z Klubem Gaja, Bractwem Bartnym i fundacjami Łąka oraz Kochajmy Pszczoły. Dzieło zostało wykonane z wykorzystaniem antysmogowej farby fotokatalitycznej. Po zetknięciu się z pomalowaną powierzchnią zanieczyszczenia powietrza są rozkładane do stanu neutralnego dla środowiska.

Działający na muralu licznik ma podkreślać znaczenie pracy pszczół i uświadomić ludziom, jak dużą stratą byłoby wyginięcie tych owadów. Firma Beesafe planuje również inne działania edukacyjne, między innymi warsztaty z tworzenia hoteli dla zapylaczy, zajęcia dla przedszkolaków, zakładanie łąk kwietnych, wsparcie powstawania muzeum bartnictwa i emisja filmików na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 131

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.