Portal Pszczelarski

Mural w Warszawie pokazujący dług wobec pszczół 2021

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska mural pszczelarski Beesafe Bractwo Bartne Fundacja Łąka Fundacja Kochajmy Pszczoły

Do końca listopada 2021 roku na ścianie budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 37 w Warszawie można podziwiać mural, na którym co sekundę aktualizowany jest dług, jaki winni są ludzie wobec pszczół. W każdej minucie ta kwota wzrasta o 7,6 tysiąca złotych. 

Mural jest elementem kampanii "Świat bez pszczół to szkoda całkowita", prowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Beesafe we współpracy z Klubem Gaja, Bractwem Bartnym i fundacjami Łąka oraz Kochajmy Pszczoły. Dzieło zostało wykonane z wykorzystaniem antysmogowej farby fotokatalitycznej. Po zetknięciu się z pomalowaną powierzchnią zanieczyszczenia powietrza są rozkładane do stanu neutralnego dla środowiska.

Działający na muralu licznik ma podkreślać znaczenie pracy pszczół i uświadomić ludziom, jak dużą stratą byłoby wyginięcie tych owadów. Firma Beesafe planuje również inne działania edukacyjne, między innymi warsztaty z tworzenia hoteli dla zapylaczy, zajęcia dla przedszkolaków, zakładanie łąk kwietnych, wsparcie powstawania muzeum bartnictwa i emisja filmików na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 535

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Żurawina z miodem i wanilią

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016