Portal Pszczelarski

Mural w Warszawie pokazujący dług wobec pszczół 2021

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska mural pszczelarski Beesafe Bractwo Bartne Fundacja Łąka Fundacja Kochajmy Pszczoły

Do końca listopada 2021 roku na ścianie budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 37 w Warszawie można podziwiać mural, na którym co sekundę aktualizowany jest dług, jaki winni są ludzie wobec pszczół. W każdej minucie ta kwota wzrasta o 7,6 tysiąca złotych. 

Mural jest elementem kampanii "Świat bez pszczół to szkoda całkowita", prowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Beesafe we współpracy z Klubem Gaja, Bractwem Bartnym i fundacjami Łąka oraz Kochajmy Pszczoły. Dzieło zostało wykonane z wykorzystaniem antysmogowej farby fotokatalitycznej. Po zetknięciu się z pomalowaną powierzchnią zanieczyszczenia powietrza są rozkładane do stanu neutralnego dla środowiska.

Działający na muralu licznik ma podkreślać znaczenie pracy pszczół i uświadomić ludziom, jak dużą stratą byłoby wyginięcie tych owadów. Firma Beesafe planuje również inne działania edukacyjne, między innymi warsztaty z tworzenia hoteli dla zapylaczy, zajęcia dla przedszkolaków, zakładanie łąk kwietnych, wsparcie powstawania muzeum bartnictwa i emisja filmików na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 337

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Tofu smażone w ziołach z miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili