Portal Pszczelarski

Mural w Warszawie pokazujący dług wobec pszczół 2021

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska mural pszczelarski Beesafe Bractwo Bartne Fundacja Łąka Fundacja Kochajmy Pszczoły

Do końca listopada 2021 roku na ścianie budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 37 w Warszawie można podziwiać mural, na którym co sekundę aktualizowany jest dług, jaki winni są ludzie wobec pszczół. W każdej minucie ta kwota wzrasta o 7,6 tysiąca złotych. 

Mural jest elementem kampanii "Świat bez pszczół to szkoda całkowita", prowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Beesafe we współpracy z Klubem Gaja, Bractwem Bartnym i fundacjami Łąka oraz Kochajmy Pszczoły. Dzieło zostało wykonane z wykorzystaniem antysmogowej farby fotokatalitycznej. Po zetknięciu się z pomalowaną powierzchnią zanieczyszczenia powietrza są rozkładane do stanu neutralnego dla środowiska.

Działający na muralu licznik ma podkreślać znaczenie pracy pszczół i uświadomić ludziom, jak dużą stratą byłoby wyginięcie tych owadów. Firma Beesafe planuje również inne działania edukacyjne, między innymi warsztaty z tworzenia hoteli dla zapylaczy, zajęcia dla przedszkolaków, zakładanie łąk kwietnych, wsparcie powstawania muzeum bartnictwa i emisja filmików na temat pszczół i pszczelarstwa.Liczba wyświetleń artykułu: 451

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy