Portal Pszczelarski

BeeOmonitoring w Pile - pszczoły monitorują stan zanieczyszczeń 2021

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska Fundacja Pszczoła BeeOdeversity BeeOmonitoring pyłek pszczeli Pasieki pod gwiazdami Pasieka Edukacyjna Fundacji Pszczoła domek do apiinhalacji apiinhalacja

Jak podaje serwis green-news.pl, Bank BNP Paribas wspólnie z Fundacją Pszczoła i firmą BeeOdiversity rozpoczyna akcję BeeOmonitoring. Realizowany w Pile projekt polega na badania stanu jakości środowiska na dany obszarze poprzez wykorzystanie pracy pszczół. 

Pszczoły podczas swoich codziennych oblotów mają kontakt z tysiącami kwiatów i jednocześnie ze znajdującymi się na nich bądź w powietrzu substancjami. Badacze będą pobierać z wybranych uli próbki zebranego przez te owady pyłku. Materiał będzie następnie analizowany w laboratorium BeeOdiversity. Dzięki temu sprawdzony zostanie poziom obecności metali ciężkich czy pestycydów na obszarze pracy pszczół. Na podstawie zebranych w ten sposób danych przygotowywany również zostanie raport na temat stanu zanieczyszczeń i bioróżnorodności wraz z zaleceniami, które mają wykorzystywać potencjał lokalnych społeczności.

Projekt będzie realizowany przez trzy stacje badawcze w Pile i okolicach, które różnią się pod względem otaczającego ich terenu. Pierwszy punkt zlokalizowano na obszarach uprawnych rolnictwa konwencjonalnego. Drugi przy kampusie Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile, gdzie znajduje się sporo lasów i łąk. Trzecia stacja umiejscowiona jest w centrum Piły. 

BeeOmonitoring jest kolejnym projektem BNP Paribas związanym z pszczołami. W ramach akcji "Pasieki pod gwiazdami" bank angażuje się w budowę miejskich pasiek. Z kolei na terenie Pasieki Edukacyjnej Fundacji Pszczoła w Pile sfinansował budowę domku do apiinhalacji.Liczba wyświetleń artykułu: 198

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.