Portal Pszczelarski

Rój pszczół uśmiercił 63 pingwiny w RPA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w RPA rój pszczół pszczoły a pingwiny pingwiny afrykańskie

Według informacji przekazanych przez Fundację Ochrony Ptaków Przybrzeżnych, na plaży w Simonstad pod Kapsztadem w Republice Południowej Afryki doszło do tragicznego zdarzenia. Rój pszczół zabił 63 zagrożone wyginięciem afrykańskie pingwiny.

Martwe pingwiny, a także znajdujące się wokół nich pszczoły odnaleziono w pobliżu miejsca występowania kolonii pingwinów afrykańskich na obszarze parku narodowego. Zwierzęta poddano sekcji zwłok. Pobrane zostały również próbki do badań chorobowych i toksykologicznych. Weterynarzom udało się wykryć ślady po użądleniach wokół oczu pingwinów. Nieznane są jednak okoliczności zdarzenia.

Specjaliści podkreślają, że pszczoły niezwykle rzadko atakują pingwiny. South African National Parks wydał oświadczenie w tej sprawie. Według władz parku narodowego, nie stwierdzono żadnych widocznych zewnętrznych obrażeń fizycznych u żadnego z ptaków.

Pingwiny afrykańskie są na granicy wyginięcia. Znajdują się na liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody. Zamieszkują obszar wybrzeży południowej Afryki i pobliskich wysp.Liczba wyświetleń artykułu: 592

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Lekka sałatka z miodowym dressingiem

Sos malinowo-miodowy

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym