Portal Pszczelarski

Rój pszczół uśmiercił 63 pingwiny w RPA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w RPA rój pszczół pszczoły a pingwiny pingwiny afrykańskie

Według informacji przekazanych przez Fundację Ochrony Ptaków Przybrzeżnych, na plaży w Simonstad pod Kapsztadem w Republice Południowej Afryki doszło do tragicznego zdarzenia. Rój pszczół zabił 63 zagrożone wyginięciem afrykańskie pingwiny.

Martwe pingwiny, a także znajdujące się wokół nich pszczoły odnaleziono w pobliżu miejsca występowania kolonii pingwinów afrykańskich na obszarze parku narodowego. Zwierzęta poddano sekcji zwłok. Pobrane zostały również próbki do badań chorobowych i toksykologicznych. Weterynarzom udało się wykryć ślady po użądleniach wokół oczu pingwinów. Nieznane są jednak okoliczności zdarzenia.

Specjaliści podkreślają, że pszczoły niezwykle rzadko atakują pingwiny. South African National Parks wydał oświadczenie w tej sprawie. Według władz parku narodowego, nie stwierdzono żadnych widocznych zewnętrznych obrażeń fizycznych u żadnego z ptaków.

Pingwiny afrykańskie są na granicy wyginięcia. Znajdują się na liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody. Zamieszkują obszar wybrzeży południowej Afryki i pobliskich wysp.Liczba wyświetleń artykułu: 286

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.