Portal Pszczelarski

Rusza projekt Lubelskie balkony dla pszczół 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska Lubelskie balkony dla pszczół Fundacja Polskie Słońce

W Lublinie wystartował projekt "Lubelskie balkony dla pszczół". Jest to inicjatywa Fundacji Polskie Słońce, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców stolicy Lubelszczyzny na temat problemów populacji tych owadów i zachęcenia do działań na rzecz ich ochrony.

Fundacja Polskie Słońce zapowiada, że w ramach realizacji projektu powstanie poradnik internetowy dotyczący charakterystyki i uprawy roślin miododajnych. Inicjatorzy akcji zamierzają również przekazywać mieszkańcom Lublina pakiety nasion, które można zasiać na balkonach. Miejskie balkony dzięki temu staną się kolorowo ukwiecone, a zapachy przyciągną owady zapylające.

Projekt jest realizowany przez Fundację Polskie Słońce, która nieprzerwanie od 2019 roku działa na rzecz ekologii oraz ochrony zwierząt. Wśród celów tej organizacji jest kultywowanie dziedzictwa przyrodniczego i historycznego, szczególnie w zakresie rozwoju pszczelarstwa.

"Lubelskie balkony dla pszczół" to kolejna inicjatywa realizowana na rzecz pszczelej populacji w stolicy województwa lubelskiego. W 2020 roku Urząd Marszałkowski rozpoczął akcję "Lubelskie - wspólnie dla pszczół", której celem była aktywizacja mieszkańców w dziele pomocy pszczołom, zintegrowanie miejscowych pszczelarzy oraz skoordynowanie działań instytucji i organizacji działających na rzecz pszczelarstwa.

Czytaj również:

Rozpoczęła się akcja: Lubelskie - wspólnie dla pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 439

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

O co chodzi w BeePower!?

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.