Portal Pszczelarski

Rusza projekt Lubelskie balkony dla pszczół 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska Lubelskie balkony dla pszczół Fundacja Polskie Słońce

W Lublinie wystartował projekt "Lubelskie balkony dla pszczół". Jest to inicjatywa Fundacji Polskie Słońce, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców stolicy Lubelszczyzny na temat problemów populacji tych owadów i zachęcenia do działań na rzecz ich ochrony.

Fundacja Polskie Słońce zapowiada, że w ramach realizacji projektu powstanie poradnik internetowy dotyczący charakterystyki i uprawy roślin miododajnych. Inicjatorzy akcji zamierzają również przekazywać mieszkańcom Lublina pakiety nasion, które można zasiać na balkonach. Miejskie balkony dzięki temu staną się kolorowo ukwiecone, a zapachy przyciągną owady zapylające.

Projekt jest realizowany przez Fundację Polskie Słońce, która nieprzerwanie od 2019 roku działa na rzecz ekologii oraz ochrony zwierząt. Wśród celów tej organizacji jest kultywowanie dziedzictwa przyrodniczego i historycznego, szczególnie w zakresie rozwoju pszczelarstwa.

"Lubelskie balkony dla pszczół" to kolejna inicjatywa realizowana na rzecz pszczelej populacji w stolicy województwa lubelskiego. W 2020 roku Urząd Marszałkowski rozpoczął akcję "Lubelskie - wspólnie dla pszczół", której celem była aktywizacja mieszkańców w dziele pomocy pszczołom, zintegrowanie miejscowych pszczelarzy oraz skoordynowanie działań instytucji i organizacji działających na rzecz pszczelarstwa.

Czytaj również:

Rozpoczęła się akcja: Lubelskie - wspólnie dla pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 490

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Chleb z szafranem i miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie technik pszczelarz - PCKZ 2016

XXII Forum Pszczelarskie - Sielinko 2016

Skradziono ule w Krzeptowie