Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

W Głubczycach powstaje inteligentna pasieka 2021

pszczelarstwo opolskie inteligentna pasieka Głubczyce pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Ule z monitoringiem i detektorem wandalizmu pojawią się w okolicach ujęcia wody "Powstańców" w Głubczycach w województwie opolskim. Jest to inicjatywa spółki głubczyckich wodociągów i kanalizacji.

Projekt inteligentnej pasieki edukacyjnej w Głubczycach jest jednym z pierwszych takich w Polsce. Składają się na niego cztery nowoczesne ule, wyposażone w urządzenia pomiarowe, umożliwiające monitoring pszczół przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sprawdzane będą takie parametry, jak wilgotność, temperatura, waga czy częstotliwość dźwięków. Te dane pozwalają na otrzymywanie zawczasu informacji o potencjalnych zagrożeniach dla hodowanych pszczół.

Przedsiębiorstwo wodociągowe podkreśla, że zależy mu na podejmowaniu działań proekologicznych. W miejscu powstania pasieki mają zostać również zasianie rośliny miododajne, co ma zapewnić pszczołom jak najlepsze warunki do rozwoju.

Walor edukacyjny projektu będzie z kolei realizowany głównie przez Internet. Życie pszczół z tej pasieki będzie można bowiem śledzić online. Dostęp do interfejsu umożlwiającego obserwację sytuacji w ulach zostanie udostępniony w specjalnie przygotowanej zakładce, znajdującej się na stronie internetowej głubczyckich wodociągów.Liczba wyświetleń artykułu: 558

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

I Pomorska Konferencja Pszczelarska

Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2016

Zastosowanie miodu w medycynie po XVII wieku