Portal Pszczelarski

W Głubczycach powstaje inteligentna pasieka 2021

pszczelarstwo opolskie inteligentna pasieka Głubczyce pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Ule z monitoringiem i detektorem wandalizmu pojawią się w okolicach ujęcia wody "Powstańców" w Głubczycach w województwie opolskim. Jest to inicjatywa spółki głubczyckich wodociągów i kanalizacji.

Projekt inteligentnej pasieki edukacyjnej w Głubczycach jest jednym z pierwszych takich w Polsce. Składają się na niego cztery nowoczesne ule, wyposażone w urządzenia pomiarowe, umożliwiające monitoring pszczół przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sprawdzane będą takie parametry, jak wilgotność, temperatura, waga czy częstotliwość dźwięków. Te dane pozwalają na otrzymywanie zawczasu informacji o potencjalnych zagrożeniach dla hodowanych pszczół.

Przedsiębiorstwo wodociągowe podkreśla, że zależy mu na podejmowaniu działań proekologicznych. W miejscu powstania pasieki mają zostać również zasianie rośliny miododajne, co ma zapewnić pszczołom jak najlepsze warunki do rozwoju.

Walor edukacyjny projektu będzie z kolei realizowany głównie przez Internet. Życie pszczół z tej pasieki będzie można bowiem śledzić online. Dostęp do interfejsu umożlwiającego obserwację sytuacji w ulach zostanie udostępniony w specjalnie przygotowanej zakładce, znajdującej się na stronie internetowej głubczyckich wodociągów.Liczba wyświetleń artykułu: 144

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.