Portal Pszczelarski

Pszczelarz chciał poprawić kondycję pszczół marihuaną 2021

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie Kętrzyn konopie indyjskie marihuana pyłek kwiatowy

Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli pod Kętrzynem w województwie warmińsko-mazurskim plantację konopi indyjskich. Uprawiał je pszczelarz, który tłumaczył, że rośliny są mu potrzebne, by poprawić kondycję pszczół. 

Według informacji przekazanej mediom przez rzeczniczkę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej major Mirosławę Aleksandrowicz, Strażnicy Graniczni z placówki w Barcianach zauważyli plantację 7 września 2021 roku, podczas patrolu terenów przygranicznych. Po dotarciu na miejsce okazało się, że przy pasiece rosną dwadzieścia cztery dorodne krzaki konopi indyjskich, mające od 100 do 230 centymetrów wysokości.

57-letni właściciel plantacji i pasieki zarazem wyjaśnił funkcjonariuszom, że hoduje marihuanę, gdyż wpływa ona pozytywnie na kondycję pszczół. Choć tłumaczenia pszczelarza wydają się absurdalne, to są zbieżne z wynikami badań amerykańskich naukowców opublikowanymi w czasopiśmie Environmental Entomology. Według badaczy marihuana może stanowić bardzo dobre źródło pokarmu dla tych owadów. Konopie, jako roślin zapylane przez wiatr, nie posiadają wprawdzie nektaru, ale za to wytwarzają obfite ilości pyłku. Ponadto zdaniem naukowców, konopie należą do najchętniej wybieranych przez pszczoły roślin.

Jednak tłumaczenia pszczelarza w niczym mu nie pomogły. Hodowca został aresztowany. Za prowadzenie plantacji marihuany grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Marihuana ochroni pszczoły przed pestycydami?Liczba wyświetleń artykułu: 93

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.