Portal Pszczelarski

Uloterapia w gminie Wojaszówka 2021

pszczelarstwo podkarpackie uloterapia powietrze ulowe Jan Obara

W gminie Wojaszówka w województwie podkarpackim z inicjatywy wójta Sławomira Stefańskiego postawiony został pszczeli domek. Mieszkańcy gminy będą mogli w nim korzystać z leczniczych inhalacji.

W domku pszczelim zamontowanych jest dwanaście uli, które zostały zasiedlone pszczołami rasy krainka. Docelowo będzie tu mieszkać 600 tysięcy tych owadów. Nad ulami znajduje się pomieszczenie, w którym uczestnicy uloterapii siedząc lub leżąc na ustawionych tam ławkach wdychają miodowe aromaty. Jest to powietrze pozbawione bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów, pomaga w leczeniu układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego, immunologicznego i moczowego. Pszczoły znajdują się w tym czasie zadrobną siatką, która uniemożliwia się dostanie się kuracjuszy.

Domek postawiono w Łączkach Jagiellońskich w sąsiedztwie Dziennego Domu Senior-Wigor, ale ze względu na łatwość montażu i transportu w planach jest także ustawianie go w innych miejscowościach. Obecne miejsce nie jest jednak przypadkowe. Z inhalacji będą mogli korzystać seniorzy i jest to też teren Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, co gwarantuje pszczołom jak najlepsze warunki do rozwoju.

Uloterapia w gminie Wojaszówka została sfinansowana z gminnego budżetu w kwocie 35 tysięcy złotych. Mieszkającymi w domku pszczołami zajmuje się na co dzień miejscowy pszczelarz Jan Obara. Poza sezonem, jesienią i zimą będą tu organizowane zajęcia ze zbijania ramek i wytapiania węzy pszczelej. W 2022 roku zostanie z kolei uruchomiony specjalny numer telefonu, który umożliwi zapisy na terapię w ulu wszystkim mieszkańcom gminy.Liczba wyświetleń artykułu: 273

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.