Portal Pszczelarski

Niedobory miodu w Grecji i we Francji 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Grecji pszczelarstwo we Francji miód niedobory miodu

Jak informuje dziennik Rzeczpospolita, Francja i Grecja mają poważne problemy ze zbiorami miodu w 2021 roku. Francuscy pszczelarze narzekają na pogodę, a greccy doznali sporych strat w związku z szalejącymi w tym kraju pożarami lasów.

Według danych Eurostatu, Grecja jest ósmym producentem miodu w Unii. Rokrocznie wytwarza się tu 15 tysięcy kilogramów tego pszczelego produktu. Jednocześnie Grecja zajmuje czwarte miejsce na liście eksporterów miodu. Jednak tej pozycji nie uda się raczej utrzymać w 2021 roku. Pożary lasów doprowadziły do zniszczenia wielu miejsc, gdzie był zbierany nektar. Problemy są przede wszystkim z popularnym w Grecji miodem sosnowym. Ponadto ogień pochłonął też wiele gospodarstw pszczelich znajdujących się na greckich wyspach.

Zła sytuacja w branży pszczelarskiej panuje także we Francji. Powodem tego są trwające ponad tydzień wiosenne przymrozki i panująca wtedy deszczowa pogoda. Z tego powodu niektóre kwiaty nie zdążyły zakwitnąć, a deszcze uniemożliwiały pszczołom zebranie nektaru. Skutkiem tego zbiory miodu w sezonie 2021 są o 30-40 procent niższe niż w poprzednim roku. W samym regionie paryskim jeden ul dostarcza nawet trzykrotnie mniej miodu.Liczba wyświetleń artykułu: 338

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.