Portal Pszczelarski

Można składać wnioski na dotacje dla pszczelarzy 2021

pszczelarstwo w Polsce dofinansowanie pasieki dotacje dla pszczelarzy

Do końca sierpnia 2021 roku pszczelarze i organizacje pszczelarskie mogą składać wnioski do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dotacje o zwrot kosztów za między innymi zakup pszczół i sprzętu pszczelarskiego są przyznawane w ramach mechanizmu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich na lata 2020-2022.

Pszczelarze ubiegający się o pomoc z programów "Zakup pszczół" i "Zakup sprzętu pszczelarskiego" muszą ponieść wydatki kwalifikujące się do refundacji kosztów do 31 lipca 2021 roku. Następnie można złożyć wniosek do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z dokumentami potwierdzającymi poniesione wydatki (faktury, rachunki, potwierdzenia dokonania płatności) z datą nie późniejszą niż 31 lipca. Osoba ubiegająca się o wsparcie musi posiadać numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów nadany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konieczne jest również złożenie projektu, zawierającego informacje na temat realizacji planowanych działań, w którym będą zwarte takie dane, jak liczba pszczelarzy i wysokości przewidzianych na realizację projektu środków.

O dofinansowanie mogą się ubiegać też związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie oraz grupy producentów prowadzące działalność pszczelarską. Refundacji podlegają koszty poniesione w sezonie 2019/2020 poniesione z tytułu przeprowadzonych szkoleń i konferencji, a także wykonanych analizy jakości miodu. Można również otrzymać zwrot nakładów za zakup pszczół, sprzętu pszczelarskiego, leków do zwalczania warrozy, urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej. Z kolei z refundacji za zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej i wykonanie analiz jakości miodu mogą skorzystać pszczelarze i producenci produktów pszczelich.



Liczba wyświetleń artykułu: 1596

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Spalona pasieka we Wrocławiu 2017

III Kiermasz Miodu w Tychach

Harcsieka - pierwsza w Polsce pasieka harcerska