Portal Pszczelarski

W powiecie limanowskim powstaje szlak miodu 2021

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska szlak miodu mapa pszczelarska Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego

Szlak miodu to jedna z inicjatyw Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego w ramach projektu "W powiecie limanowskim pomagamy pszczołom - edycja 2021". Okoliczni pszczelarze zainteresowani udziałem w tej inicjatywie mogą jeszcze zgłaszać swoje pasieki.

Celem realizowanego projektu jest ochrona owadów zapylających i roślin miododajnych. Organizacja zamierza prowadzić nasadzenia, organizować wydarzenia poświęcone tematyce pszczelarskiej, spotkania edukacyjne dla dzieci, konkurs fotograficzny "Pszczoła w Obiektywie", wydać kalendarz pszczelarski, a także mapę szlaku miodu w powiecie limanowskim. W tym ostatnim przedsięwzięciu mogą wziąć udział pszczelarze z okolic Limanowa. Na mapie zostaną zaznaczone zgłoszone pasieki zlokalizowane w regionie, a na jej odwrocie znajdą się informacje na ich temat wraz z danymi kontaktowymi. Jest to jedno z działań na rzecz promocji miejscowych miodów.

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza do udziału w tworzeniu szlaku miodu właścicieli pasiek oraz gospodarstw agroturystycznych posiadających pasieki. Zgłoszenia należy złożyć na formularzu dostępnym na stronie Starostwa Powiatowego w Limanowej, a następnie należy go przesłać lub dostarczyć do siedziby Lokalnej Organizacji Turystycznej w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9, 34-600 Limanowa pok. 323a w terminie do 9 sierpnia 2021 roku (liczy się data wpływy zgłoszenia). W przypadku przesłania dodatkowo zdjęć pasiek, gospodarstwa lub organizowanych w danym miejscu wydarzeń związanych z pszczelarstwem wymagane jest podpisanie umowy o przekazaniu praw autorskich do zdjęć.

Planowany nakład mapy szlaku miodu to co najmniej 1000 egzemplarzy. Będą one dostępne w punktach informacji turystycznej na terenie powiatu limanowskiego, a także przekazane okolicznym gospodarstwom pasiecznym i agroturystycznym.



Liczba wyświetleń artykułu: 852

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie