Portal Pszczelarski

Polskie miody pitne ruszają na podbój Portugalii 2021

pszczelarstwo w Polsce miód pitny miód pitny producent

Jak podaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu, spółdzielnia pszczelarska APIS z Lublina rozpoczęła współpracę handlową z portugalskim dystrybutorem alkoholi. Szef biura Agencji Dariusz Duda ma nadzieję, że już niedługo miody pitne będą postrzegane w Portugalii jako tradycyjny polski produkt.

Lubelska spółdzielnia APIS powstała w 1932 roku. Zrzesza producentów miodu i lider. W swojej ofercie ma między innymi miód "Staropolski Tradycyjny", "Korzenny", "Wściekła Pszczoła" oraz miód z Certyfikatem Ekologicznym. Ponadto Komisja Europejska zarejestrowała miody pitne jako tradycyjny polski produkt wysokiej jakości, wyprodukowany zgodnie ze staropolską recepturą, według to której APIS wytwarza swoje produkty. Spółdzielnia z Lublina dystrybuuje swoje miody między innymi do USA, Niemiec, Szwecji, Włoch, Japonii, Chin, Kanady czy Australii. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu będzie można je kupić także w Portugalii.

Agencja ocenia Portugalię jako rynek bardzo perspektywiczny. Pije się tu najwięcej wina na świecie. Popularne są tu również likiery i nalewki. Lubelski producent i Polska Agencja Inwestycji i Handlu liczą na to, że Portugalczycy szybko pokochają miód pitny, który zacznie być w tym kraju postrzegany jako produkt kojarzony z Polską.



Liczba wyświetleń artykułu: 1181

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie