Polskie miody pitne ruszają na podbój Portugalii 2021
Jak podaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu, spółdzielnia pszczelarska APIS z Lublina rozpoczęła współpracę handlową z portugalskim dystrybutorem alkoholi. Szef biura Agencji Dariusz Duda ma nadzieję, że już niedługo miody pitne będą postrzegane w Portugalii jako tradycyjny polski produkt.
Lubelska spółdzielnia APIS powstała w 1932 roku. Zrzesza producentów miodu i lider. W swojej ofercie ma między innymi miód "Staropolski Tradycyjny", "Korzenny", "Wściekła Pszczoła" oraz miód z Certyfikatem Ekologicznym. Ponadto Komisja Europejska zarejestrowała miody pitne jako tradycyjny polski produkt wysokiej jakości, wyprodukowany zgodnie ze staropolską recepturą, według to której APIS wytwarza swoje produkty. Spółdzielnia z Lublina dystrybuuje swoje miody między innymi do USA, Niemiec, Szwecji, Włoch, Japonii, Chin, Kanady czy Australii. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu będzie można je kupić także w Portugalii.
Agencja ocenia Portugalię jako rynek bardzo perspektywiczny. Pije się tu najwięcej wina na świecie. Popularne są tu również likiery i nalewki. Lubelski producent i Polska Agencja Inwestycji i Handlu liczą na to, że Portugalczycy szybko pokochają miód pitny, który zacznie być w tym kraju postrzegany jako produkt kojarzony z Polską.
Liczba wyświetleń artykułu: 1181
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!