Blisko 47 tysięcy złotych dla pszczelarzy z Sejn i Puńska 2021
Stowarzyszenie Pszczelarzy Sejn i Puńska otrzymało z budżetu województwa podlaskiego niecałe 47 tysięcy złotych dotacji. Spora część tych środków ma zostać przeznaczona na zakup nowoczesnych uli z dennicą.
Zarząd województwa podlaskiego przyznał pieniądze w sumie dziesięciu organizacjom lokalnym. Dofinansowanie pochodzi z otwartego konkursu ofert w sferze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. W imieniu władz samorządowych umowę podpisał wicemarszałkiem województwa podlaskiego Stanisławem Derehajło, który w czasie tego wydarzenia podkreślił, że włodarze regionu z satysfakcją obserwują rozwój pszczelarstwa w regionie i bardzo chętnie pomagają tej branży.
Stowarzyszenia Pszczelarzy Sejn i Puńska reprezentował jego prezes Daniel Bednarek. Podczas uroczystości przyznania dotacji stwierdził, że planowany zakup uli z dennicą pozwoli pszczelarzom monitorować rozwój pasożytów szkodzących pszczołom, co wydatnie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa miejscowych pszczół. Ponadto otrzymane środki zostaną wydane na szkolenia i działania promocyjne. Powstanie między innymi film opowiadający o pszczelarzach z regionu i ich pasji.
Liczba wyświetleń artykułu: 740
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!