Portal Pszczelarski

Rój pszczół na nowojorskim Times Square 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół

Około 25 tysięcy pszczół osiadło na wózku z hot dogami na nowojorskim Times Square. W usunięciu roju pomogli policyjni pszczelarze.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 lipca 2021 roku w pobliżu rogu 43. Ulicy i Broadwayu w Nowym Jorku. Pszczoły osiadły na parasolu wózka z hot dogami. Jak wyjaśnił przedstawiciel policji w telewizji CBS, rój zatrzymał się tu na chwilę, kiedy pszczoły-przewodniczki szukały stałego miejsca osiedlenia.

Eksperci uznali, że rój tej wielkości w środku miasta należy do rzadkości. Takie wyrojenie ma miejsce, gdy ul jest przepełniony lub jest w nim gorąco. Pszczoły na Times Square nie zachowywały się agresywnie. Wezwana na miejsce policja miała za zadanie przetransportować owady do specjalnie przygotowanej pasieki na Long Island. Za transport odpowiadał specjalny oddział policjantów-pszczelarzy nowojorskiej policji. Jednostka została założona w 1995 roku. Za akcję na Times Square był odpowiedzialny służący tu od roku funkcjonariusz Lauriano, który przybył z urządzeniem próżniowym, dzięki któremu można było zebrać owady w humanitarny sposób.Liczba wyświetleń artykułu: 240

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową