Portal Pszczelarski

Rój pszczół na nowojorskim Times Square 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół

Około 25 tysięcy pszczół osiadło na wózku z hot dogami na nowojorskim Times Square. W usunięciu roju pomogli policyjni pszczelarze.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 lipca 2021 roku w pobliżu rogu 43. Ulicy i Broadwayu w Nowym Jorku. Pszczoły osiadły na parasolu wózka z hot dogami. Jak wyjaśnił przedstawiciel policji w telewizji CBS, rój zatrzymał się tu na chwilę, kiedy pszczoły-przewodniczki szukały stałego miejsca osiedlenia.

Eksperci uznali, że rój tej wielkości w środku miasta należy do rzadkości. Takie wyrojenie ma miejsce, gdy ul jest przepełniony lub jest w nim gorąco. Pszczoły na Times Square nie zachowywały się agresywnie. Wezwana na miejsce policja miała za zadanie przetransportować owady do specjalnie przygotowanej pasieki na Long Island. Za transport odpowiadał specjalny oddział policjantów-pszczelarzy nowojorskiej policji. Jednostka została założona w 1995 roku. Za akcję na Times Square był odpowiedzialny służący tu od roku funkcjonariusz Lauriano, który przybył z urządzeniem próżniowym, dzięki któremu można było zebrać owady w humanitarny sposób.Liczba wyświetleń artykułu: 139

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.