Portal Pszczelarski

Rój pszczół na nowojorskim Times Square 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół

Około 25 tysięcy pszczół osiadło na wózku z hot dogami na nowojorskim Times Square. W usunięciu roju pomogli policyjni pszczelarze.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 lipca 2021 roku w pobliżu rogu 43. Ulicy i Broadwayu w Nowym Jorku. Pszczoły osiadły na parasolu wózka z hot dogami. Jak wyjaśnił przedstawiciel policji w telewizji CBS, rój zatrzymał się tu na chwilę, kiedy pszczoły-przewodniczki szukały stałego miejsca osiedlenia.

Eksperci uznali, że rój tej wielkości w środku miasta należy do rzadkości. Takie wyrojenie ma miejsce, gdy ul jest przepełniony lub jest w nim gorąco. Pszczoły na Times Square nie zachowywały się agresywnie. Wezwana na miejsce policja miała za zadanie przetransportować owady do specjalnie przygotowanej pasieki na Long Island. Za transport odpowiadał specjalny oddział policjantów-pszczelarzy nowojorskiej policji. Jednostka została założona w 1995 roku. Za akcję na Times Square był odpowiedzialny służący tu od roku funkcjonariusz Lauriano, który przybył z urządzeniem próżniowym, dzięki któremu można było zebrać owady w humanitarny sposób.Liczba wyświetleń artykułu: 345

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły