Portal Pszczelarski

Ulewne deszcze zniszczyły pasiekę w Łososinie Dolnej 2021

pszczelarstwo małopolska zniszczona pasieka Stanisław Stachoń

Gwałtowne ulewy i silny wiatr doszczętnie zniszczył 80 uli w pasiece Stanisława Stachonia z Łososiny Dolnej niedaleko Starego Sącza w województwie małopolskim. Z pomocą poszkodowanemu pszczelarzowi przyszli miejscowi hodowcy pszczół.

Nawałnica przeszła w okolicach Łososiny Dolnej w czwartek 24 czerwca 2021 roku. Tego dnia burze i trąby powietrzne w powiecie starosądeckim uszkodziły łącznie aż 225 budynków. W przypadku pasieki Stanisława Staronia wystarczyło jedynie pół godziny, by na jej miejscu pojawiło się jezioro. Pszczelarz w rozmowie z Dziennikiem Polskim przyznał, że nigdy nie widział jeszcze takiej katastrofy. Jego ule były położone pod wzgórzem, skąd spływały strumienie deszczu. W ten sposób na nich miejscu nagle pojawiło się ponad dwa metry wody. Z 80 uli przetrwały jednie dwa styropianowe, które mogły utrzymać się na powierzchni wody.

Właściciel pasieki na szczęście szybko otrzymał pomoc od innych pszczelarzy. Hodowcy pszczół ze Starego Sącza przekazali mu kilkanaście rodzin pszczelich. Stanisław Staroń ma teraz nadzieję, że dzięki temu uda mu się odbudować swoją hodowlę.



Liczba wyświetleń artykułu: 1067

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

O co chodzi w BeePower!?

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem