Portal Pszczelarski

O pszczelarstwie w Natura OBIEKTYWnie 2021

Informacja prasowa z dnia 2021.07.01 TV Trwam Marketing

program pszczelarski natura obiektywnie w krainie pszczół tv trwam

Bez pszczół nie ma życia. Pszczoły to aktualnie najbardziej potrzebne zwierzęta na naszej planecie. Bez ich pracy nie będzie roślin, owoców, warzyw. Niestety życie pszczół jest coraz bardziej zagrożone, a ich populacja na świecie zmniejsza się drastycznie z roku na rok. W następnym odcinku "Natura OBIEKTYWnie" przenosimy się od Wielkopolski, w okolice Wrześni, do "Leśnej Pasieki" Macieja.

Maciej jest nadleśniczym Nadleśnictwa Konstantynowo, a w wolnych chwilach razem z 3 synami: Tytusem, Karolem i najmłodszym Jędrkiem oddaje się swojej wielkiej pasji jaką jest pszczelarstwo. Maciej zaprezentuje nam lokalny rodzaj ula "Ul Wielkopolski" oraz podstawowe narzędzia i akcesoria pszczelarskie. Razem z synami pokaże nam proces przygotowania i dokładania ramek, poszerzania gniazd. 

Pszczelarstwo to piękne wielkowiekowe rzemiosło, to tradycja przekazywana w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Takie działanie u podstaw jak w przypadku Macieja i jego synów ma kolosalne znaczenie dla przyszłości Polski i Świata. 

Premiera programu "Natura OBIEKTYWnie" z odcinkiem pt. "W krainie pszczół" w poniedziałek, 12 lipca 2021 r. o godzinie 17:30 w Telewizji Trwam.

Zobacz zwiastun!Liczba wyświetleń artykułu: 1023

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Słodka sałatka z kurczakiem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016