Portal Pszczelarski

Pierwsze miodobranie w miejskiej pasiece w Ostrowie Wielkopolskim 2021

pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Michał Całka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 kilogramów miodu - tyle udało się zebrać podczas pierwszego miodobrania w miejskiej pasiece w Ostrowie Świętokrzyskim. Władze miasta zapewniają, że miód jest smaczny, zdrowy i wolny od wszelkich toksyn. 

Pasieka usytuowana jest przed Urzędem Miasta. Pierwsze sześć uli stanęło tu w październiku 2020 roku. W czerwcu 2021 roku postawiono kolejny, a następne są planowane. Mieszkające tu pszczoły wytwarzają miód wielokwiatowy, charakteryzujący się wysokim składem mniszka lekarskiego. W trakcie pierwszego miodobrania udało się zebrać 25 kilogramów miodu, gromadzonego przez pszczoły od połowy kwietnia 2021 roku. Opiekun pasieki Michał Całka w rozmowie z portalem twojostrow.pl zapowiedział, że kolejne miodobranie odbędzie się pod koniec czerwca, kiedy owady zbiorą nektar z akacji.

Zebrany miód w ilość około 100 niewielkich słoiczków trafi do mieszkańców Ostrowa jako gadżet promocyjny, rozdawany w czasie ważnych miejskich wydarzeń. Każdy taki słoik będzie posiadał specjalnie zaprojektowaną i wybrukowaną etykietę. Magistrat zapowiedziały także, że jeden taki zestaw zostanie przeznaczony na licytację w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Liczba wyświetleń artykułu: 189

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.