Portal Pszczelarski

Pierwsze miodobranie w miejskiej pasiece w Ostrowie Wielkopolskim 2021

pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Michał Całka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 kilogramów miodu - tyle udało się zebrać podczas pierwszego miodobrania w miejskiej pasiece w Ostrowie Świętokrzyskim. Władze miasta zapewniają, że miód jest smaczny, zdrowy i wolny od wszelkich toksyn. 

Pasieka usytuowana jest przed Urzędem Miasta. Pierwsze sześć uli stanęło tu w październiku 2020 roku. W czerwcu 2021 roku postawiono kolejny, a następne są planowane. Mieszkające tu pszczoły wytwarzają miód wielokwiatowy, charakteryzujący się wysokim składem mniszka lekarskiego. W trakcie pierwszego miodobrania udało się zebrać 25 kilogramów miodu, gromadzonego przez pszczoły od połowy kwietnia 2021 roku. Opiekun pasieki Michał Całka w rozmowie z portalem twojostrow.pl zapowiedział, że kolejne miodobranie odbędzie się pod koniec czerwca, kiedy owady zbiorą nektar z akacji.

Zebrany miód w ilość około 100 niewielkich słoiczków trafi do mieszkańców Ostrowa jako gadżet promocyjny, rozdawany w czasie ważnych miejskich wydarzeń. Każdy taki słoik będzie posiadał specjalnie zaprojektowaną i wybrukowaną etykietę. Magistrat zapowiedziały także, że jeden taki zestaw zostanie przeznaczony na licytację w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Liczba wyświetleń artykułu: 277

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Leki zwalczające Varroa destructor

Linia pszczół car: SK

Biowar 500 - lek na warrozę

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.