Portal Pszczelarski

Ponad pół miliona pszczół zginęło w trakcie transportu w USA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA śmierć pszczół

W trakcie transportu ciężarówką firmy UPS z Filadelfii do Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad pół miliona pszczół. Owady zginęły pozostawione przez kilka tygodni w rozgrzanym samochodzie. 

Ciężarówka została zatrzymana na przedmieściach Bostonu w Shrewsbury, gdyż zdaniem firma UPS pszczoły były źle zapakowane. Przewoźnik tłumaczy się, że podejmował próby skontaktowania się z lokalnymi pszczelarzami, by ci odebrali przesyłkę, ale nie przyniosło to rezultatów. Według UPS nie było również kontaktu z nadawcą przesyłki. 

Owady zostały wysłane przez firmę Mann Lake Ltd. z Wilkes-Barre, która zapewniła pszczołom pożywienie jedynie na kilka dni. Przewoźnikowi zarzuca się teraz, że gdy doszło do opóźnienia, to nie wezwał na ratunek żadnego profesjonalnego pszczelarza, a kiedy już do tego doszło, to było za późno, by uratować owady. Wezwany na miejsce ratownik, który podjął działania, aby przenieść i uwolnić ocalałe pszczoły, przybył na miejsce, kiedy większość z nich już nie żyła, a pozostałe były skrajnie wycieńczone. 

Inspektor Departamentu Rolnictwa w Massachusetts Anita Deeley w rozmowie ze stacją CBS Boston stwierdziła, iż prawie wszystkie pszczoły mogły zostać uratowane, gdyby odpowiednie służb zostały natychmiast powiadomione o wynikłym opóźnieniu.Liczba wyświetleń artykułu: 131

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.