Portal Pszczelarski

Ponad pół miliona pszczół zginęło w trakcie transportu w USA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA śmierć pszczół

W trakcie transportu ciężarówką firmy UPS z Filadelfii do Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad pół miliona pszczół. Owady zginęły pozostawione przez kilka tygodni w rozgrzanym samochodzie. 

Ciężarówka została zatrzymana na przedmieściach Bostonu w Shrewsbury, gdyż zdaniem firma UPS pszczoły były źle zapakowane. Przewoźnik tłumaczy się, że podejmował próby skontaktowania się z lokalnymi pszczelarzami, by ci odebrali przesyłkę, ale nie przyniosło to rezultatów. Według UPS nie było również kontaktu z nadawcą przesyłki. 

Owady zostały wysłane przez firmę Mann Lake Ltd. z Wilkes-Barre, która zapewniła pszczołom pożywienie jedynie na kilka dni. Przewoźnikowi zarzuca się teraz, że gdy doszło do opóźnienia, to nie wezwał na ratunek żadnego profesjonalnego pszczelarza, a kiedy już do tego doszło, to było za późno, by uratować owady. Wezwany na miejsce ratownik, który podjął działania, aby przenieść i uwolnić ocalałe pszczoły, przybył na miejsce, kiedy większość z nich już nie żyła, a pozostałe były skrajnie wycieńczone. 

Inspektor Departamentu Rolnictwa w Massachusetts Anita Deeley w rozmowie ze stacją CBS Boston stwierdziła, iż prawie wszystkie pszczoły mogły zostać uratowane, gdyby odpowiednie służb zostały natychmiast powiadomione o wynikłym opóźnieniu.Liczba wyświetleń artykułu: 347

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią