Portal Pszczelarski

Ponad pół miliona pszczół zginęło w trakcie transportu w USA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA śmierć pszczół

W trakcie transportu ciężarówką firmy UPS z Filadelfii do Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad pół miliona pszczół. Owady zginęły pozostawione przez kilka tygodni w rozgrzanym samochodzie. 

Ciężarówka została zatrzymana na przedmieściach Bostonu w Shrewsbury, gdyż zdaniem firma UPS pszczoły były źle zapakowane. Przewoźnik tłumaczy się, że podejmował próby skontaktowania się z lokalnymi pszczelarzami, by ci odebrali przesyłkę, ale nie przyniosło to rezultatów. Według UPS nie było również kontaktu z nadawcą przesyłki. 

Owady zostały wysłane przez firmę Mann Lake Ltd. z Wilkes-Barre, która zapewniła pszczołom pożywienie jedynie na kilka dni. Przewoźnikowi zarzuca się teraz, że gdy doszło do opóźnienia, to nie wezwał na ratunek żadnego profesjonalnego pszczelarza, a kiedy już do tego doszło, to było za późno, by uratować owady. Wezwany na miejsce ratownik, który podjął działania, aby przenieść i uwolnić ocalałe pszczoły, przybył na miejsce, kiedy większość z nich już nie żyła, a pozostałe były skrajnie wycieńczone. 

Inspektor Departamentu Rolnictwa w Massachusetts Anita Deeley w rozmowie ze stacją CBS Boston stwierdziła, iż prawie wszystkie pszczoły mogły zostać uratowane, gdyby odpowiednie służb zostały natychmiast powiadomione o wynikłym opóźnieniu.Liczba wyświetleń artykułu: 558

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Wigilijne łazanki na bogato

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową