Portal Pszczelarski

Ponad pół miliona pszczół zginęło w trakcie transportu w USA 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA śmierć pszczół

W trakcie transportu ciężarówką firmy UPS z Filadelfii do Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad pół miliona pszczół. Owady zginęły pozostawione przez kilka tygodni w rozgrzanym samochodzie. 

Ciężarówka została zatrzymana na przedmieściach Bostonu w Shrewsbury, gdyż zdaniem firma UPS pszczoły były źle zapakowane. Przewoźnik tłumaczy się, że podejmował próby skontaktowania się z lokalnymi pszczelarzami, by ci odebrali przesyłkę, ale nie przyniosło to rezultatów. Według UPS nie było również kontaktu z nadawcą przesyłki. 

Owady zostały wysłane przez firmę Mann Lake Ltd. z Wilkes-Barre, która zapewniła pszczołom pożywienie jedynie na kilka dni. Przewoźnikowi zarzuca się teraz, że gdy doszło do opóźnienia, to nie wezwał na ratunek żadnego profesjonalnego pszczelarza, a kiedy już do tego doszło, to było za późno, by uratować owady. Wezwany na miejsce ratownik, który podjął działania, aby przenieść i uwolnić ocalałe pszczoły, przybył na miejsce, kiedy większość z nich już nie żyła, a pozostałe były skrajnie wycieńczone. 

Inspektor Departamentu Rolnictwa w Massachusetts Anita Deeley w rozmowie ze stacją CBS Boston stwierdziła, iż prawie wszystkie pszczoły mogły zostać uratowane, gdyby odpowiednie służb zostały natychmiast powiadomione o wynikłym opóźnieniu.Liczba wyświetleń artykułu: 860

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.