Portal Pszczelarski

W Kielcach powstała pierwsza w Polsce pasieka z recyklingu 2021

Zdjęcie autorstwa Timothy Paule II z Pexels

pszczelarstwo świętokrzyskie pasieka z recyklingu pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Tomasz Waśkiewicz

Na dachu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach pojawiło się pięć charakterystycznych uli. Wykonane one zostały po części z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest to pierwsza w Polsce taka inicjatywa.

Ule umieszczono na dachu Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. Zamieszkają tam pszczoły rasy krainka. Pasieka jest tak usytuowana, że studenci i wykładowcy mają możliwość obserwowania ich pracy z sal wykładowych i przeszklonych łączników uczelni. 

Projekt pasieki stworzył grafik i pszczelarz Tomasz Waśkiewicz. Zaprojektowane przez niego ule wykonane zostały z heksagonów, które pochodzą z bębnów pralek. Materiały do budowy pasieki zapewniła Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

W trakcie uroczystego otwarcia pasieki 20 maja 2021 roku Politechnika Świętokrzyska przygotowała również zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian organizatorzy akcji wręczali cebule kwiatowe, które posadzone mogą także stanowić wsparcie dla pszczelej populacji. Uczestnicy wydarzenia mieli też możliwość zaprojektowania własnej elektropszczoły – urządzenia elektronicznego, przypominającego owada zapylającego.Liczba wyświetleń artykułu: 226

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.