Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół - nowa akcja w stolicy Dolnego Śląska 2021

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół nasiomat

Stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu fundacji IntegrArte i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęły akcję "Wrocław dla pszczół". Projekt ma poprawić warunki życia owadów zapylających w stolicy Dolnego Śląska.

Celem projektu jest powstanie w mieście wielu łąk kwietnych i rozpropagowanie idei ich tworzenia wśród mieszkańców Wrocławia. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki temu uda się zrównoważyć skutki powiększającej się zabudowy i kurczenia się terenów zielonych. 

Pierwsza łąka kwietna pojawi się przy ulicy Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Kolejnym krokiem będzie przekazanie do 30 zarządców rad osiedli - członków stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia porcji nasion "Pszczeli pożytek", które przygotowała firma Saatbau Polska. Mają one wystarczyć do obsiania 2 metrów kwadratowych działki. 

Następnie "Pszczeli pożytek" ma zostać przekazany każdemu mieszkańcowi, który zechce zasiać nasiona w swoim ogródku, na balkonie, pobliskim skwerku bądź w parku. Zainteresowani powinni zgłosić się do właściwej rady osiedla, telefonicznie, mailowo lub przez serwis Facebook. Nasiona będą również dostępne w dni powszednie w specjalnym "nasionomacie" przed siedzibą Zarządu Zieleni Miejskiej przy ulicy Trzebnickiej 33. Można je stamtąd bezpłatnie pobrać, do wyczerpania zapasów.Liczba wyświetleń artykułu: 330

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017