Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół - nowa akcja w stolicy Dolnego Śląska 2021

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół nasiomat

Stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu fundacji IntegrArte i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęły akcję "Wrocław dla pszczół". Projekt ma poprawić warunki życia owadów zapylających w stolicy Dolnego Śląska.

Celem projektu jest powstanie w mieście wielu łąk kwietnych i rozpropagowanie idei ich tworzenia wśród mieszkańców Wrocławia. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki temu uda się zrównoważyć skutki powiększającej się zabudowy i kurczenia się terenów zielonych. 

Pierwsza łąka kwietna pojawi się przy ulicy Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Kolejnym krokiem będzie przekazanie do 30 zarządców rad osiedli - członków stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia porcji nasion "Pszczeli pożytek", które przygotowała firma Saatbau Polska. Mają one wystarczyć do obsiania 2 metrów kwadratowych działki. 

Następnie "Pszczeli pożytek" ma zostać przekazany każdemu mieszkańcowi, który zechce zasiać nasiona w swoim ogródku, na balkonie, pobliskim skwerku bądź w parku. Zainteresowani powinni zgłosić się do właściwej rady osiedla, telefonicznie, mailowo lub przez serwis Facebook. Nasiona będą również dostępne w dni powszednie w specjalnym "nasionomacie" przed siedzibą Zarządu Zieleni Miejskiej przy ulicy Trzebnickiej 33. Można je stamtąd bezpłatnie pobrać, do wyczerpania zapasów.Liczba wyświetleń artykułu: 209

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.