Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół - nowa akcja w stolicy Dolnego Śląska 2021

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół nasiomat

Stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu fundacji IntegrArte i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęły akcję "Wrocław dla pszczół". Projekt ma poprawić warunki życia owadów zapylających w stolicy Dolnego Śląska.

Celem projektu jest powstanie w mieście wielu łąk kwietnych i rozpropagowanie idei ich tworzenia wśród mieszkańców Wrocławia. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki temu uda się zrównoważyć skutki powiększającej się zabudowy i kurczenia się terenów zielonych. 

Pierwsza łąka kwietna pojawi się przy ulicy Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Kolejnym krokiem będzie przekazanie do 30 zarządców rad osiedli - członków stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia porcji nasion "Pszczeli pożytek", które przygotowała firma Saatbau Polska. Mają one wystarczyć do obsiania 2 metrów kwadratowych działki. 

Następnie "Pszczeli pożytek" ma zostać przekazany każdemu mieszkańcowi, który zechce zasiać nasiona w swoim ogródku, na balkonie, pobliskim skwerku bądź w parku. Zainteresowani powinni zgłosić się do właściwej rady osiedla, telefonicznie, mailowo lub przez serwis Facebook. Nasiona będą również dostępne w dni powszednie w specjalnym "nasionomacie" przed siedzibą Zarządu Zieleni Miejskiej przy ulicy Trzebnickiej 33. Można je stamtąd bezpłatnie pobrać, do wyczerpania zapasów.Liczba wyświetleń artykułu: 500

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie