Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół - nowa akcja w stolicy Dolnego Śląska 2021

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół nasiomat

Stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i przy wsparciu fundacji IntegrArte i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęły akcję "Wrocław dla pszczół". Projekt ma poprawić warunki życia owadów zapylających w stolicy Dolnego Śląska.

Celem projektu jest powstanie w mieście wielu łąk kwietnych i rozpropagowanie idei ich tworzenia wśród mieszkańców Wrocławia. Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki temu uda się zrównoważyć skutki powiększającej się zabudowy i kurczenia się terenów zielonych. 

Pierwsza łąka kwietna pojawi się przy ulicy Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Kolejnym krokiem będzie przekazanie do 30 zarządców rad osiedli - członków stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia porcji nasion "Pszczeli pożytek", które przygotowała firma Saatbau Polska. Mają one wystarczyć do obsiania 2 metrów kwadratowych działki. 

Następnie "Pszczeli pożytek" ma zostać przekazany każdemu mieszkańcowi, który zechce zasiać nasiona w swoim ogródku, na balkonie, pobliskim skwerku bądź w parku. Zainteresowani powinni zgłosić się do właściwej rady osiedla, telefonicznie, mailowo lub przez serwis Facebook. Nasiona będą również dostępne w dni powszednie w specjalnym "nasionomacie" przed siedzibą Zarządu Zieleni Miejskiej przy ulicy Trzebnickiej 33. Można je stamtąd bezpłatnie pobrać, do wyczerpania zapasów.Liczba wyświetleń artykułu: 432

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Kapusta czerwona z porto

Bastani – perskie lody szafranowe

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele