W Bielsku-Białej powstała pierwsza miejska pasieka 2021

Przy Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej pojawiła się pierwsza w tym mieście miejska pasieka. Cztery ule postawiono na terenach zielonych, na pograniczu obszaru Natura 2000. W większości z nich zamieszkały już pszczoły.
Pasieka znajduje się w miejscu bezpiecznym dla użytkowników Sarniego Stoku i zarazem najbardziej odpowiednim dla owadów zapylających. Pszczoły w bielskiej pasiece będą doglądane przez profesjonalnego pszczelarza, który raz na dwa tygodnie będzie je odwiedzał, a na stałe będzie przy nich czuwał ogrodnik Centrum Handlowego Sarni Stok.
Przedstawiciele Centrum podkreślają w rozmowie z portalem Nasze Miasto proekologiczny charakter tej inicjatywy. Ta pasieka będzie jedną z raptem dziesięciu miejskich pasiek w województwie śląskim. Trzy spośród czterech uli zostało już zasiedlonych przez 20 tysięcy pszczół. Otwarciu pasieki, która miała miejsce 13 maja 2021 roku towarzyszyła wystawa fotografii "Bees&Flowers" Beaty Bojdy. Na zdjęciach uwieczniono korony kwiatów miododajnych i pszczoły. Inicjatorem wystawy była Fundacja Apikultura, która działa na rzecz zachowania populacji pszczół miodnych.
Liczba wyświetleń artykułu: 487
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!

Pszczoły zbadały jakość powietrza w Pile 2022
Pszczoły zatrudnione do badania jakości powietrza w Pile Jakub Wojas

Pasieka ze śmieci stanęła w Poznaniu 2022
Recykling w pszczelarstwie Jakub Wojas

Pasieka Orlenu w Płocku zostanie rozbudowana 2022
Pszczelarstwo biznesowe rozwija swoje macki Jakub Wojas

Pasieka przy CH Bonarka w Krakowie 2022
Kraków bogatszy o kolejną pasiekę miejską Jakub Wojas

Rekordowe miodobranie z pasieki miejskiej w Gdyni 2022
Jest rekord! Gratulujemy! Jakub Wojas

Projekt Bee dentsu – ule na dachu siedziby dentsu Polska
Pszczelarstwo miejskie w wykonaniu agencji reklamowej Portal Pszczelarski

Pasieka z recyklingu w Tychach 2022
Powstała kolejna pasieka z elektrośmieci Jakub Wojas
