Portal Pszczelarski

Raj dla pszczół w Krośnie 2021

pszczelarstwo podkarpackie Raj dla pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

W Krośnie, w zakolu Wisłoka w pobliżu kompleksu basenów i nowego Camper Parku powstaje "Raj dla pszczół". W tym miejscu pojawi się miejska pasieka, owocowy sad, miododajny żywopłot z krzewów, pole słoneczników, kwietne łąki i hotele dla owadów zapylających.

Władze Krosna chcą posadzić w zakolu Wisłoka 130 drzew owocowych. Są to historyczne odmiany drzew związane z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym regionu, jak jabłonie odmiany antonówka biała, grusze lukasówka, wiśnie łutówka czy czereśnie tamara. Niedaleko posadzone zostaną również lipy drobnolistne

Przy sadzie zostanie zlokalizowana miejska pasieka. Zamieszka tu około 150 tysięcy pszczół rasy kraińskiej. Ponadto władze miasta ustawiły w różnych rejonach Krosna hotele dla zapylaczy. Postawiono je w rejonie ulicy Bieszczadzkiej, na zielonym terenie przy pomniku Jana Pawła II oraz przy polu słonecznikowym. Następne mają się pojawić przy przy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz na osiedlu Markiewicza. 200 sztuk krzewów miododajnych zostało posadzonych wzdłuż ulicy Legionów. Dokonano tego w ramach współpracy z Goodrich Aerospace Poland. Krosno będzie zachęcać również inne firmy do współpracy przy działaniach na rzecz pszczół.

Projekt jest realizowany w ramach III Konferencji Pszczelarzy, Ekologów i Leśników "Zielony parasol", a sadzonki drzew zostały sfinansowane między innymi ze środków funduszu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, z kolei ule z Fundacji Odzyskaj Środowisko.Liczba wyświetleń artykułu: 182

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.