Portal Pszczelarski

Śmiertelny atak roju pszczół na mieszkańca Teksasu 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół afrykańska pszczoła miodna Bee Removal

70-letni mieszkaniec stanu Teksas w USA został zaatakowany przez rój pszczół miodnych. Wielokrotnie pożądlonego mężczyzny nie udało się uratować. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Breckenridge. Teksańczyk kosił trawnik, kiedy nadleciał rój afrykańskich pszczół miodnych. Owady zaatakowały mężczyznę, doprowadzając u niego do zatrzymania krążenia. Miejscowi strażacy, którzy ruszyli mu na pomoc nie zdołali go uratować. Od śmierci udało się natomiast uchronić jego żonę. Jeden ze strażaków w porę przekazał jej odzież ochronną, co pozwoliło kobiecie wydostać się z domu. 

Jak wyjaśnił dla stacji CNN, Bobby Chaisson – dyrektor do spraw operacyjnych firmy zajmującej się usuwaniem pszczół Bee Removal, w tych okolicznościach zachowanie tego gatunku pszczół nie było niczym nadzwyczajnym. Pszczoły afrykańskie często przyjmują pozycję obronną w przypadkach wibracji kosiarki, zjadacza chwastów czy hałaśliwych dzieci.

Po tym tragicznym wydarzeniu szeryf i strażacy przestrzegli okolicznych mieszkańców przed używaniem poza domem urządzeń powodujących hałas, przynajmniej do czasu powrotu roju do ula. Jeden z miejscowych pszczelarz zaoferował również swój specjalistyczny sprzęt, który ma pomóc w zlokalizowaniu gniazda groźnej odmiany pszczół i jego usunięcia.

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komara



Liczba wyświetleń artykułu: 553

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.