Portal Pszczelarski

Śmiertelny atak roju pszczół na mieszkańca Teksasu 2021

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół afrykańska pszczoła miodna Bee Removal

70-letni mieszkaniec stanu Teksas w USA został zaatakowany przez rój pszczół miodnych. Wielokrotnie pożądlonego mężczyzny nie udało się uratować. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Breckenridge. Teksańczyk kosił trawnik, kiedy nadleciał rój afrykańskich pszczół miodnych. Owady zaatakowały mężczyznę, doprowadzając u niego do zatrzymania krążenia. Miejscowi strażacy, którzy ruszyli mu na pomoc nie zdołali go uratować. Od śmierci udało się natomiast uchronić jego żonę. Jeden ze strażaków w porę przekazał jej odzież ochronną, co pozwoliło kobiecie wydostać się z domu. 

Jak wyjaśnił dla stacji CNN, Bobby Chaisson – dyrektor do spraw operacyjnych firmy zajmującej się usuwaniem pszczół Bee Removal, w tych okolicznościach zachowanie tego gatunku pszczół nie było niczym nadzwyczajnym. Pszczoły afrykańskie często przyjmują pozycję obronną w przypadkach wibracji kosiarki, zjadacza chwastów czy hałaśliwych dzieci.

Po tym tragicznym wydarzeniu szeryf i strażacy przestrzegli okolicznych mieszkańców przed używaniem poza domem urządzeń powodujących hałas, przynajmniej do czasu powrotu roju do ula. Jeden z miejscowych pszczelarz zaoferował również swój specjalistyczny sprzęt, który ma pomóc w zlokalizowaniu gniazda groźnej odmiany pszczół i jego usunięcia.

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 726

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili