Portal Pszczelarski

Kradzież 12 zasiedlonych uli z miejscowości Jamy 2021

pszczelarstwo podkarpackie kradzież uli kradzież uli w Jamach

Między 5 a 10 kwietnia 2021 roku z pasieki pana Leszka Sołtysa w miejscowości Jamy (gmina Wadowice Górne, województwo podkarpackie) skradziono 12 uli z pszczołami. Mieszkające w pobliżu osoby twierdzą że nie widziały ani sprawcy, ani żadnych śladów. To może dowodzić, że najprawdopodobniej złodziej swoją kradzież przeprowadził w godzinach nocnych.

Pszczoły właściciela niniejszego gospodarstwa pasiecznego były mocne, przezimowane, zdrowe. Pszczelarz wraz z rodziną są zrozpaczeni tą sytuacją. Straty wyceniają na ok. 10 tysięcy złotych, ale w rzeczywistości te nie kończą się na rzeczach materialnych - jest to utrata przede wszystkim pasji i wieloletniej pracy. 

W korespondecji z naszą redakcją, Pani Sylwia Sołtys (córka pana Leszka), podkreśla, że chciałaby "aby złodziej został złapany - by nie okradł następnych pszczelarzy. W tym momencie pszczoły i ule mogą być już na drugim końcu Polski więc zależy nam na jak największym nagłośnieniu sprawy. Może ktoś kupił skradziony ul i zainteresuje się ze mógł być skradziony, a może ktoś zauważył u sąsiada nowe 12 uli? Zależy nam na każdej wskazówce i pomocy przy znalezieniu sprawcy."

Skradzione ule wyglądały identycznie jak na zdjęciach. Część uli była podpisana nazwiskiem: Sołtys.

Jeżeli ktoś z naszych Czytelników natrafi na możliwość zakupu uli, prosimy o kontakt z policją oraz o zawiadomienie pana Leszka Sołtysa: 603 546 236, aby ten mógł rozpoznać, czy to jego ule.

skradzione ule w Jamach 2021

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2302

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku