Portal Pszczelarski

Kradzież 12 zasiedlonych uli z miejscowości Jamy 2021

pszczelarstwo podkarpackie kradzież uli kradzież uli w Jamach

Między 5 a 10 kwietnia 2021 roku z pasieki pana Leszka Sołtysa w miejscowości Jamy (gmina Wadowice Górne, województwo podkarpackie) skradziono 12 uli z pszczołami. Mieszkające w pobliżu osoby twierdzą że nie widziały ani sprawcy, ani żadnych śladów. To może dowodzić, że najprawdopodobniej złodziej swoją kradzież przeprowadził w godzinach nocnych.

Pszczoły właściciela niniejszego gospodarstwa pasiecznego były mocne, przezimowane, zdrowe. Pszczelarz wraz z rodziną są zrozpaczeni tą sytuacją. Straty wyceniają na ok. 10 tysięcy złotych, ale w rzeczywistości te nie kończą się na rzeczach materialnych - jest to utrata przede wszystkim pasji i wieloletniej pracy. 

W korespondecji z naszą redakcją, Pani Sylwia Sołtys (córka pana Leszka), podkreśla, że chciałaby "aby złodziej został złapany - by nie okradł następnych pszczelarzy. W tym momencie pszczoły i ule mogą być już na drugim końcu Polski więc zależy nam na jak największym nagłośnieniu sprawy. Może ktoś kupił skradziony ul i zainteresuje się ze mógł być skradziony, a może ktoś zauważył u sąsiada nowe 12 uli? Zależy nam na każdej wskazówce i pomocy przy znalezieniu sprawcy."

Skradzione ule wyglądały identycznie jak na zdjęciach. Część uli była podpisana nazwiskiem: Sołtys.

Jeżeli ktoś z naszych Czytelników natrafi na możliwość zakupu uli, prosimy o kontakt z policją oraz o zawiadomienie pana Leszka Sołtysa: 603 546 236, aby ten mógł rozpoznać, czy to jego ule.

skradzione ule w Jamach 2021

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1860

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.