Portal Pszczelarski

Rozpoczyna się badanie strat pszczelich rodzin po zimowli 2020/2021

pszczelarstwo w Polsce zimowla COLOESS Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Centrum Doradztwa Rolniczego zachęca pszczelarzy do udziału w badaniu strat rodzin pszczelich w sezonie 2020/2021 w Polsce. Wypełnione przez hodowców pszczół kwestionariusze mają pokazać kondycję branży pszczelarskiej. 

Akcja jest realizowana we współpracy z międzynarodową organizacją naukowców zajmujących się pszczołami miodnymi - "COLOSS", która odpowiadała za przygotowanie kwestionariusza. Podobne badania przeprowadza się również w innych krajach. W Polsce ankietę będzie można wypełnić do 15 czerwca 2021 roku pod linkiem: https://www.bee-survey.com/index.php/993434?lang=pl

Badanie organizowane jest co roku, a jego wyniki są publikowane w czasopismach branżowych. Dzięki uzyskanym w ten sposób rezultatom będzie można określić nie tylko wielkość strat w poszczególnych regionach i latach, ale także pozwoli to na analizę różnych metod prowadzenia hodowli pszczół i zwalczania chorób pszczelich.

Polska wersja ankiety różni się od anglojęzycznej - jest skrócona i uproszczona, co jak podano na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego, ma zminimalizować czas potrzebny do jej wypełnienia. Administratorem danych ankietowanych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dane osobowe będą zakodowane i nie będą udostępniane osobom trzecim.Liczba wyświetleń artykułu: 940

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności