Portal Pszczelarski

Rozpoczyna się badanie strat pszczelich rodzin po zimowli 2020/2021

pszczelarstwo w Polsce zimowla COLOESS Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Centrum Doradztwa Rolniczego zachęca pszczelarzy do udziału w badaniu strat rodzin pszczelich w sezonie 2020/2021 w Polsce. Wypełnione przez hodowców pszczół kwestionariusze mają pokazać kondycję branży pszczelarskiej. 

Akcja jest realizowana we współpracy z międzynarodową organizacją naukowców zajmujących się pszczołami miodnymi - "COLOSS", która odpowiadała za przygotowanie kwestionariusza. Podobne badania przeprowadza się również w innych krajach. W Polsce ankietę będzie można wypełnić do 15 czerwca 2021 roku pod linkiem: https://www.bee-survey.com/index.php/993434?lang=pl

Badanie organizowane jest co roku, a jego wyniki są publikowane w czasopismach branżowych. Dzięki uzyskanym w ten sposób rezultatom będzie można określić nie tylko wielkość strat w poszczególnych regionach i latach, ale także pozwoli to na analizę różnych metod prowadzenia hodowli pszczół i zwalczania chorób pszczelich.

Polska wersja ankiety różni się od anglojęzycznej - jest skrócona i uproszczona, co jak podano na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego, ma zminimalizować czas potrzebny do jej wypełnienia. Administratorem danych ankietowanych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dane osobowe będą zakodowane i nie będą udostępniane osobom trzecim.Liczba wyświetleń artykułu: 1058

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Placki z borówkami i miodem z cytryną