Portal Pszczelarski

Rozpoczyna się badanie strat pszczelich rodzin po zimowli 2020/2021

pszczelarstwo w Polsce zimowla COLOESS Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Centrum Doradztwa Rolniczego zachęca pszczelarzy do udziału w badaniu strat rodzin pszczelich w sezonie 2020/2021 w Polsce. Wypełnione przez hodowców pszczół kwestionariusze mają pokazać kondycję branży pszczelarskiej. 

Akcja jest realizowana we współpracy z międzynarodową organizacją naukowców zajmujących się pszczołami miodnymi - "COLOSS", która odpowiadała za przygotowanie kwestionariusza. Podobne badania przeprowadza się również w innych krajach. W Polsce ankietę będzie można wypełnić do 15 czerwca 2021 roku pod linkiem: https://www.bee-survey.com/index.php/993434?lang=pl

Badanie organizowane jest co roku, a jego wyniki są publikowane w czasopismach branżowych. Dzięki uzyskanym w ten sposób rezultatom będzie można określić nie tylko wielkość strat w poszczególnych regionach i latach, ale także pozwoli to na analizę różnych metod prowadzenia hodowli pszczół i zwalczania chorób pszczelich.

Polska wersja ankiety różni się od anglojęzycznej - jest skrócona i uproszczona, co jak podano na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego, ma zminimalizować czas potrzebny do jej wypełnienia. Administratorem danych ankietowanych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dane osobowe będą zakodowane i nie będą udostępniane osobom trzecim.



Liczba wyświetleń artykułu: 1256

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie