Portal Pszczelarski

Rozpoczyna się badanie strat pszczelich rodzin po zimowli 2020/2021

pszczelarstwo w Polsce zimowla COLOESS Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Centrum Doradztwa Rolniczego zachęca pszczelarzy do udziału w badaniu strat rodzin pszczelich w sezonie 2020/2021 w Polsce. Wypełnione przez hodowców pszczół kwestionariusze mają pokazać kondycję branży pszczelarskiej. 

Akcja jest realizowana we współpracy z międzynarodową organizacją naukowców zajmujących się pszczołami miodnymi - "COLOSS", która odpowiadała za przygotowanie kwestionariusza. Podobne badania przeprowadza się również w innych krajach. W Polsce ankietę będzie można wypełnić do 15 czerwca 2021 roku pod linkiem: https://www.bee-survey.com/index.php/993434?lang=pl

Badanie organizowane jest co roku, a jego wyniki są publikowane w czasopismach branżowych. Dzięki uzyskanym w ten sposób rezultatom będzie można określić nie tylko wielkość strat w poszczególnych regionach i latach, ale także pozwoli to na analizę różnych metod prowadzenia hodowli pszczół i zwalczania chorób pszczelich.

Polska wersja ankiety różni się od anglojęzycznej - jest skrócona i uproszczona, co jak podano na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego, ma zminimalizować czas potrzebny do jej wypełnienia. Administratorem danych ankietowanych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dane osobowe będą zakodowane i nie będą udostępniane osobom trzecim.Liczba wyświetleń artykułu: 534

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.