Portal Pszczelarski

Rozpoczyna się badanie strat pszczelich rodzin po zimowli 2020/2021

pszczelarstwo w Polsce zimowla COLOESS Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Centrum Doradztwa Rolniczego zachęca pszczelarzy do udziału w badaniu strat rodzin pszczelich w sezonie 2020/2021 w Polsce. Wypełnione przez hodowców pszczół kwestionariusze mają pokazać kondycję branży pszczelarskiej. 

Akcja jest realizowana we współpracy z międzynarodową organizacją naukowców zajmujących się pszczołami miodnymi - "COLOSS", która odpowiadała za przygotowanie kwestionariusza. Podobne badania przeprowadza się również w innych krajach. W Polsce ankietę będzie można wypełnić do 15 czerwca 2021 roku pod linkiem: https://www.bee-survey.com/index.php/993434?lang=pl

Badanie organizowane jest co roku, a jego wyniki są publikowane w czasopismach branżowych. Dzięki uzyskanym w ten sposób rezultatom będzie można określić nie tylko wielkość strat w poszczególnych regionach i latach, ale także pozwoli to na analizę różnych metod prowadzenia hodowli pszczół i zwalczania chorób pszczelich.

Polska wersja ankiety różni się od anglojęzycznej - jest skrócona i uproszczona, co jak podano na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego, ma zminimalizować czas potrzebny do jej wypełnienia. Administratorem danych ankietowanych jest Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dane osobowe będą zakodowane i nie będą udostępniane osobom trzecim.Liczba wyświetleń artykułu: 1308

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bananowe chipsy z miodem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Puchowa owsianka na różanym mleku

Placki z borówkami i miodem z cytryną