Portal Pszczelarski

Bee Home czyli domki dla pszczół wg indywidualnego projektu – akcja w Lublinie 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska hotel dla pszczół Bee Home Marcin Pendel

Bee Home - taką nazwę nosi akcja budowy domków dla pszczół organizowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Każda osoba, biorąca udział w projekcie będzie mogła zaprojektować i złożyć domek dla pszczół, a potem udokumentować życie mieszkających w nim owadów. 

Warsztaty Kultury w Lublinie poprzez tę akcję chcą wspomóc pszczelą populację. Chodzi tu głównie o niezwykle pożyteczne i pracowite pszczoły samotnice. Jeden taki owad potrafi zapylić tyle roślin co 120 pszczół miodnych. 

Udział w akcji Bee Home jest bezpłatny i możliwy jedynie dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia przyjmowane są przez Warsztaty Kultury w Lublinie do 31 marca 2021 roku. W zgłoszeniu należy wskazać wraz ze zdjęciami miejsce, w którym chcemy postawić zaprojektowany przez nas domek. Na tej podstawie organizatorzy wytupują 9 osób, które za pośrednictwem strony www.beehome.design będą mogły stworzyć indywidualny projekt domku.

Poszczególne jego elementy zostaną wykonane w zakładzie makerspace Marcina Pendela. Finalną częścią jest poskładanie domku, a następnie postawienie go w swoim ogrodzie, działce czy balkonie. Każdy z uczestników akcji będzie ponadto poproszony o dokumentowanie życia w takim pszczelim schronieniu i przysyłanie do Warsztatów Kultury co dwa tygodnie (do 30 września 2021 roku) fotograficznych raportów.Liczba wyświetleń artykułu: 425

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Amarantus z miodem i migdałami

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową