Portal Pszczelarski

Bee Home czyli domki dla pszczół wg indywidualnego projektu – akcja w Lublinie 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska hotel dla pszczół Bee Home Marcin Pendel

Bee Home - taką nazwę nosi akcja budowy domków dla pszczół organizowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Każda osoba, biorąca udział w projekcie będzie mogła zaprojektować i złożyć domek dla pszczół, a potem udokumentować życie mieszkających w nim owadów. 

Warsztaty Kultury w Lublinie poprzez tę akcję chcą wspomóc pszczelą populację. Chodzi tu głównie o niezwykle pożyteczne i pracowite pszczoły samotnice. Jeden taki owad potrafi zapylić tyle roślin co 120 pszczół miodnych. 

Udział w akcji Bee Home jest bezpłatny i możliwy jedynie dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia przyjmowane są przez Warsztaty Kultury w Lublinie do 31 marca 2021 roku. W zgłoszeniu należy wskazać wraz ze zdjęciami miejsce, w którym chcemy postawić zaprojektowany przez nas domek. Na tej podstawie organizatorzy wytupują 9 osób, które za pośrednictwem strony www.beehome.design będą mogły stworzyć indywidualny projekt domku.

Poszczególne jego elementy zostaną wykonane w zakładzie makerspace Marcina Pendela. Finalną częścią jest poskładanie domku, a następnie postawienie go w swoim ogrodzie, działce czy balkonie. Każdy z uczestników akcji będzie ponadto poproszony o dokumentowanie życia w takim pszczelim schronieniu i przysyłanie do Warsztatów Kultury co dwa tygodnie (do 30 września 2021 roku) fotograficznych raportów.Liczba wyświetleń artykułu: 315

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.