Portal Pszczelarski

Bee Home czyli domki dla pszczół wg indywidualnego projektu – akcja w Lublinie 2021

pszczelarstwo lubelskie akcja pszczelarska hotel dla pszczół Bee Home Marcin Pendel

Bee Home - taką nazwę nosi akcja budowy domków dla pszczół organizowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Każda osoba, biorąca udział w projekcie będzie mogła zaprojektować i złożyć domek dla pszczół, a potem udokumentować życie mieszkających w nim owadów. 

Warsztaty Kultury w Lublinie poprzez tę akcję chcą wspomóc pszczelą populację. Chodzi tu głównie o niezwykle pożyteczne i pracowite pszczoły samotnice. Jeden taki owad potrafi zapylić tyle roślin co 120 pszczół miodnych. 

Udział w akcji Bee Home jest bezpłatny i możliwy jedynie dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia przyjmowane są przez Warsztaty Kultury w Lublinie do 31 marca 2021 roku. W zgłoszeniu należy wskazać wraz ze zdjęciami miejsce, w którym chcemy postawić zaprojektowany przez nas domek. Na tej podstawie organizatorzy wytupują 9 osób, które za pośrednictwem strony www.beehome.design będą mogły stworzyć indywidualny projekt domku.

Poszczególne jego elementy zostaną wykonane w zakładzie makerspace Marcina Pendela. Finalną częścią jest poskładanie domku, a następnie postawienie go w swoim ogrodzie, działce czy balkonie. Każdy z uczestników akcji będzie ponadto poproszony o dokumentowanie życia w takim pszczelim schronieniu i przysyłanie do Warsztatów Kultury co dwa tygodnie (do 30 września 2021 roku) fotograficznych raportów.Liczba wyświetleń artykułu: 576

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Puchowa owsianka na różanym mleku

Banan w cieście

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.