Portal Pszczelarski

Najdroższy miód na świecie w Księdze Rekordów 2021

pszczelarstwo na świecie miód najdroższy miód Centauri Honey miód z Turcji pszczoła kaukaska Centauri Honey Classic Centauri Cave Centauri Proxima Custom Made Honey

Do Księgi Rekordów Guinnessa wpisano najdroższy miód na świecie. Jest to turecki Centauri Honey. Najtańszy słoik kosztuje 3 tysięcy euro, a za te najdroższe trzeba zapłacić nawet 25 tysięcy euro.

Miód zbierany jest z położonej 2 500 metrów nad poziomem morza jaskini. Znajdują się tam kolonie kaukaskich pszczół miodnych, odpornych na zimno i dobrze czujących się na dużych wysokościach. Od najbliższych zabudowań ludzkich dzieli je 50 kilometrów. Nie występują tutaj też inne siedliska pszczół, co ma uchronić tę kolonię przed chorobami. By zapobiec najgroźniejszej z nich - warrozie używa się preparatów z endemicznych ziół rosnących wokół jaskini. Dzięki temu miód ma właściwości lecznicze i zawiera fenole, flawonoidy i przeciwutleniacze.

Miód Centauri Honey zbiera się tylko raz w roku. To pozwala zachować na wyłączny użytek pszczół jego wystarczającą ilość. Z kolei klienci mogą kupić miody Centauri Honey Classic w cenie 3500 euro za 1 kilogram, Centauri Cave – 10 000 euro za 1 kilogram, a jeden klient w roku ma okazję zakupić Centauri Proxima Custom Made Honey , czyli najdroższy z miodów. Za 2 kilogramy tego luksusowego produktu trzeba zapłacić 25 000 euro.Liczba wyświetleń artykułu: 879

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.