Portal Pszczelarski

Powstaje ogród miododajny w Parku Cytadela w Poznaniu 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny akcja pszczelarska

Na terenie byłego letniego amfiteatru w Parku Cytadela w Poznaniu tworzony jest ogród miododajny. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu traktuje to przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych zadań na rok 2021. 

Projekt przebudowy dawnego amfiteatru zakłada posadzenie w miejscu widowni rabatów z roślinami miododajnymi. Z kolei tam, gdzie była scena pojawią się leżaki. Z tego miejsca ludzie będą mogli podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo, stworzone zostaną niewielkie tarasy widokowe i kaskady wodne, a zamontowane tu oświetlenie ma nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

Na terenie ogrodu mają pojawić się też tablice edukacyjne, dzięki którym będzie można tu przeprowadzać lekcje dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ponadto w architekturze ogrodu zostanie ukryte tajemnicze hasło, napisane w alfabecie Moorse'a.

Wykonanie tych wszystkich założeń ma spowodować, że w przestrzeni Poznania powstanie unikatowy, być może na skalę światową, obiekt. Twórcy projektu liczą, że w okresie kwitnienia ogród w Parku Cytadela będzie jedną z największych atrakcji Poznania.Liczba wyświetleń artykułu: 720

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie