Portal Pszczelarski

Powstaje ogród miododajny w Parku Cytadela w Poznaniu 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny akcja pszczelarska

Na terenie byłego letniego amfiteatru w Parku Cytadela w Poznaniu tworzony jest ogród miododajny. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu traktuje to przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych zadań na rok 2021. 

Projekt przebudowy dawnego amfiteatru zakłada posadzenie w miejscu widowni rabatów z roślinami miododajnymi. Z kolei tam, gdzie była scena pojawią się leżaki. Z tego miejsca ludzie będą mogli podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo, stworzone zostaną niewielkie tarasy widokowe i kaskady wodne, a zamontowane tu oświetlenie ma nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

Na terenie ogrodu mają pojawić się też tablice edukacyjne, dzięki którym będzie można tu przeprowadzać lekcje dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ponadto w architekturze ogrodu zostanie ukryte tajemnicze hasło, napisane w alfabecie Moorse'a.

Wykonanie tych wszystkich założeń ma spowodować, że w przestrzeni Poznania powstanie unikatowy, być może na skalę światową, obiekt. Twórcy projektu liczą, że w okresie kwitnienia ogród w Parku Cytadela będzie jedną z największych atrakcji Poznania.Liczba wyświetleń artykułu: 514

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Biały miód leśny z Mount Oku

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?