Portal Pszczelarski

Powstaje ogród miododajny w Parku Cytadela w Poznaniu 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny akcja pszczelarska

Na terenie byłego letniego amfiteatru w Parku Cytadela w Poznaniu tworzony jest ogród miododajny. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu traktuje to przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych zadań na rok 2021. 

Projekt przebudowy dawnego amfiteatru zakłada posadzenie w miejscu widowni rabatów z roślinami miododajnymi. Z kolei tam, gdzie była scena pojawią się leżaki. Z tego miejsca ludzie będą mogli podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo, stworzone zostaną niewielkie tarasy widokowe i kaskady wodne, a zamontowane tu oświetlenie ma nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

Na terenie ogrodu mają pojawić się też tablice edukacyjne, dzięki którym będzie można tu przeprowadzać lekcje dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ponadto w architekturze ogrodu zostanie ukryte tajemnicze hasło, napisane w alfabecie Moorse'a.

Wykonanie tych wszystkich założeń ma spowodować, że w przestrzeni Poznania powstanie unikatowy, być może na skalę światową, obiekt. Twórcy projektu liczą, że w okresie kwitnienia ogród w Parku Cytadela będzie jedną z największych atrakcji Poznania.Liczba wyświetleń artykułu: 417

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.