Portal Pszczelarski

Powstaje ogród miododajny w Parku Cytadela w Poznaniu 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny akcja pszczelarska

Na terenie byłego letniego amfiteatru w Parku Cytadela w Poznaniu tworzony jest ogród miododajny. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu traktuje to przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych zadań na rok 2021. 

Projekt przebudowy dawnego amfiteatru zakłada posadzenie w miejscu widowni rabatów z roślinami miododajnymi. Z kolei tam, gdzie była scena pojawią się leżaki. Z tego miejsca ludzie będą mogli podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo, stworzone zostaną niewielkie tarasy widokowe i kaskady wodne, a zamontowane tu oświetlenie ma nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

Na terenie ogrodu mają pojawić się też tablice edukacyjne, dzięki którym będzie można tu przeprowadzać lekcje dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ponadto w architekturze ogrodu zostanie ukryte tajemnicze hasło, napisane w alfabecie Moorse'a.

Wykonanie tych wszystkich założeń ma spowodować, że w przestrzeni Poznania powstanie unikatowy, być może na skalę światową, obiekt. Twórcy projektu liczą, że w okresie kwitnienia ogród w Parku Cytadela będzie jedną z największych atrakcji Poznania.Liczba wyświetleń artykułu: 627

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna