Portal Pszczelarski

Powstaje ogród miododajny w Parku Cytadela w Poznaniu 2021

pszczelarstwo wielkopolskie ogród miododajny akcja pszczelarska

Na terenie byłego letniego amfiteatru w Parku Cytadela w Poznaniu tworzony jest ogród miododajny. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu traktuje to przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych zadań na rok 2021. 

Projekt przebudowy dawnego amfiteatru zakłada posadzenie w miejscu widowni rabatów z roślinami miododajnymi. Z kolei tam, gdzie była scena pojawią się leżaki. Z tego miejsca ludzie będą mogli podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo, stworzone zostaną niewielkie tarasy widokowe i kaskady wodne, a zamontowane tu oświetlenie ma nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

Na terenie ogrodu mają pojawić się też tablice edukacyjne, dzięki którym będzie można tu przeprowadzać lekcje dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Ponadto w architekturze ogrodu zostanie ukryte tajemnicze hasło, napisane w alfabecie Moorse'a.

Wykonanie tych wszystkich założeń ma spowodować, że w przestrzeni Poznania powstanie unikatowy, być może na skalę światową, obiekt. Twórcy projektu liczą, że w okresie kwitnienia ogród w Parku Cytadela będzie jedną z największych atrakcji Poznania.



Liczba wyświetleń artykułu: 1093

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy