Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Bogusławicach 2021

Źródło zdjęcia: zrzutka.pl

pszczelarstwo dolnośląskie Bugusławice pożar pasieki Zbigniew Wiącka

Pszczelarz Zbigniew Wiącka z Bogusławic pod Oleśnicą w województwie dolnośląskim w pożarze swojego gospodarstwa stracił sprzęt do produkcji miodu i prowadzenia pasieki. Ogień uszkodził także wóz pszczelarski do transportu uli oraz przyczepę, której właściciel używał do pilnowania pasiek w terenie. Zniszczone zostały również spore zapasy produktów pszczelich. By pokryć wysokie straty ruszyła internetowa zbiórka.

Do pożaru w Bogusławicach doszło 9 lutego 2021 roku około godziny 19. Ogień szybko zajął stodołę, w której zgromadzony sprzęt pszczelarski. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej, ale mimo to z pożaru niewiele zdołano uratować. 

Zbigniew Wiącka zajmuje się hodowlą pszczół od wielu lat. Pierwszą pasiekę założył już jego pradziadek. Następnie tradycję kontynuował jego ojciec, a teraz on wraz z małżonką. W rozmowie z portalem Nasze Miasto Oleśnica poszkodowany pszczelarz ubolewa, że bez specjalistycznego sprzętu nie będzie mógł rozpocząć zbliżającego się sezonu, a jego zakup jest ponad jego możliwości finansowe. 

Rodzina i przyjaciele pana Zbigniewa Wiącka postanowili zatem uruchomić zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Mają nadzieję, że dzięki zgromadzonym pieniądzom uda się im odbudować to, co pszczelarz stracił w pożarze. Na cel zbiórki wyznaczono kwotę 40 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć pod adresem: https://zrzutka.pl/k53a7nLiczba wyświetleń artykułu: 1243

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Historia pasieki rodzinnej Netczuków