Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Bogusławicach 2021

Źródło zdjęcia: zrzutka.pl

pszczelarstwo dolnośląskie Bugusławice pożar pasieki Zbigniew Wiącka

Pszczelarz Zbigniew Wiącka z Bogusławic pod Oleśnicą w województwie dolnośląskim w pożarze swojego gospodarstwa stracił sprzęt do produkcji miodu i prowadzenia pasieki. Ogień uszkodził także wóz pszczelarski do transportu uli oraz przyczepę, której właściciel używał do pilnowania pasiek w terenie. Zniszczone zostały również spore zapasy produktów pszczelich. By pokryć wysokie straty ruszyła internetowa zbiórka.

Do pożaru w Bogusławicach doszło 9 lutego 2021 roku około godziny 19. Ogień szybko zajął stodołę, w której zgromadzony sprzęt pszczelarski. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej, ale mimo to z pożaru niewiele zdołano uratować. 

Zbigniew Wiącka zajmuje się hodowlą pszczół od wielu lat. Pierwszą pasiekę założył już jego pradziadek. Następnie tradycję kontynuował jego ojciec, a teraz on wraz z małżonką. W rozmowie z portalem Nasze Miasto Oleśnica poszkodowany pszczelarz ubolewa, że bez specjalistycznego sprzętu nie będzie mógł rozpocząć zbliżającego się sezonu, a jego zakup jest ponad jego możliwości finansowe. 

Rodzina i przyjaciele pana Zbigniewa Wiącka postanowili zatem uruchomić zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Mają nadzieję, że dzięki zgromadzonym pieniądzom uda się im odbudować to, co pszczelarz stracił w pożarze. Na cel zbiórki wyznaczono kwotę 40 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć pod adresem: https://zrzutka.pl/k53a7nLiczba wyświetleń artykułu: 854

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.