Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Bogusławicach 2021

Źródło zdjęcia: zrzutka.pl

pszczelarstwo dolnośląskie Bugusławice pożar pasieki Zbigniew Wiącka

Pszczelarz Zbigniew Wiącka z Bogusławic pod Oleśnicą w województwie dolnośląskim w pożarze swojego gospodarstwa stracił sprzęt do produkcji miodu i prowadzenia pasieki. Ogień uszkodził także wóz pszczelarski do transportu uli oraz przyczepę, której właściciel używał do pilnowania pasiek w terenie. Zniszczone zostały również spore zapasy produktów pszczelich. By pokryć wysokie straty ruszyła internetowa zbiórka.

Do pożaru w Bogusławicach doszło 9 lutego 2021 roku około godziny 19. Ogień szybko zajął stodołę, w której zgromadzony sprzęt pszczelarski. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej, ale mimo to z pożaru niewiele zdołano uratować. 

Zbigniew Wiącka zajmuje się hodowlą pszczół od wielu lat. Pierwszą pasiekę założył już jego pradziadek. Następnie tradycję kontynuował jego ojciec, a teraz on wraz z małżonką. W rozmowie z portalem Nasze Miasto Oleśnica poszkodowany pszczelarz ubolewa, że bez specjalistycznego sprzętu nie będzie mógł rozpocząć zbliżającego się sezonu, a jego zakup jest ponad jego możliwości finansowe. 

Rodzina i przyjaciele pana Zbigniewa Wiącka postanowili zatem uruchomić zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Mają nadzieję, że dzięki zgromadzonym pieniądzom uda się im odbudować to, co pszczelarz stracił w pożarze. Na cel zbiórki wyznaczono kwotę 40 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć pod adresem: https://zrzutka.pl/k53a7nLiczba wyświetleń artykułu: 1366

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.