Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Bogusławicach 2021

Źródło zdjęcia: zrzutka.pl

pszczelarstwo dolnośląskie Bugusławice pożar pasieki Zbigniew Wiącka

Pszczelarz Zbigniew Wiącka z Bogusławic pod Oleśnicą w województwie dolnośląskim w pożarze swojego gospodarstwa stracił sprzęt do produkcji miodu i prowadzenia pasieki. Ogień uszkodził także wóz pszczelarski do transportu uli oraz przyczepę, której właściciel używał do pilnowania pasiek w terenie. Zniszczone zostały również spore zapasy produktów pszczelich. By pokryć wysokie straty ruszyła internetowa zbiórka.

Do pożaru w Bogusławicach doszło 9 lutego 2021 roku około godziny 19. Ogień szybko zajął stodołę, w której zgromadzony sprzęt pszczelarski. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej, ale mimo to z pożaru niewiele zdołano uratować. 

Zbigniew Wiącka zajmuje się hodowlą pszczół od wielu lat. Pierwszą pasiekę założył już jego pradziadek. Następnie tradycję kontynuował jego ojciec, a teraz on wraz z małżonką. W rozmowie z portalem Nasze Miasto Oleśnica poszkodowany pszczelarz ubolewa, że bez specjalistycznego sprzętu nie będzie mógł rozpocząć zbliżającego się sezonu, a jego zakup jest ponad jego możliwości finansowe. 

Rodzina i przyjaciele pana Zbigniewa Wiącka postanowili zatem uruchomić zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Mają nadzieję, że dzięki zgromadzonym pieniądzom uda się im odbudować to, co pszczelarz stracił w pożarze. Na cel zbiórki wyznaczono kwotę 40 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć pod adresem: https://zrzutka.pl/k53a7nLiczba wyświetleń artykułu: 1150

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.