Portal Pszczelarski

Uczniowie z Jarosławia tworzą darmową aplikację dla pszczelarzy 2021

pszczelarstwo podkarpackie aplikacja pszczelarska Jakub Kiełbowicz Kacper Frodyma Szymon Kremer Gracjan Chamuła Łukasz Chamuła Eryk Maśkiewicz Hubert Misiąg

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu z kierunków technik informatyk i technik elektronik pracują nad darmową aplikacją, która ma pomóc hodowcą pszczół. Z jej pomocą pszczelarze będą mogli m.in. sprawdzić poziom zapełnienia ula czy temperaturę w jego wnętrzu.

Aplikacja ma być darmowa i powstaje z myślą o właścicielach mniejszych pasiek, których nie stać na podobne udogodnienia, które już są dostępne na rynku. Projekt ma zostać także wysłany na ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z Teorii".

Twórcy aplikacji: Jakub Kiełbowicz, Kacper Frodyma, Szymon Kremer, Gracjan Chamuła, Łukasz Chamuła, Eryk Maśkiewicz i Hubert Misiąg przyznają, że motywacją ich działania jest chęć wspomożenia pracy pszczelarzy i docenienie znaczenia pszczół w ekosystemie. W działaniach aplikacji przewidziano możliwość sprawdzenia poziomu zapełnienia ula, temperaturę w jego wnętrzu oraz to, czy miód jest gotowy do zebrania.

Uczniowie podczas pracy nad aplikacją działają w trzech grupach. Pierwsza z nich odpowiada za przygotowanie sprzętu, druga przygotowuje oprogramowanie, z kolei trzecia zajmie się promocją projektu w mediach społecznościowych. W założeniach aplikacja ma być gotowa do maja 2021 roku.



Liczba wyświetleń artykułu: 1487

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.