Portal Pszczelarski

Zniszczona pasieka w Jastrowie 2021

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka Kazimierz Zasada

W Jastrowie w województwie wielkopolskim doszło do ataku na pasiekę. Wskutek celowego działania sprawcy zginęło blisko 30 tysięcy pszczół i zniszczono kilkanaście uli.

Kazimierz Zasada właściciel zniszczonej pasieki w Jastrowie prowadził ją przez 20 lat. Zniszczenia zauważył 2 stycznia 2021 roku, gdy udał się do swoich uli. Gdy zobaczył co się stało, to jak sam twierdzi, jako osoba o słabym sercu obawiał się, że będzie potrzebował pomocy lekarza. Sprawca nie tylko powywracał ule, ale także je skopał, przebijając na wylot. Z kilkunastu uli przetrwały jedynie dwa, z kolei większość pszczół pomarła na mrozie.

Poszkodowany pszczelarz i jego rodzina nie mają wątpliwości, że zniszczenia to dzieło człowieka. Świadczy o tym sforsowanie furtki w ogrodzeniu do pasieki. Straty szacowane są na około 20 tysięcy złotych. Bliscy pana Kazimierza Zasady uruchomili jednak zbiórkę internetową, która ma pomóc mu w odbudowie pasieki. Tym razem ma to być pasieka edukacyjna, w której okoliczne dzieci i młodzież będą mogły się dowiedzieć sporo o hodowli pszczół.

Sprawę zniszczonej pasieki w Jastrowie bada policja. Sprawcy może grozić do 5 lat więzienia.Liczba wyświetleń artykułu: 764

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.