Portal Pszczelarski

Zniszczona pasieka w Jastrowie 2021

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka Kazimierz Zasada

W Jastrowie w województwie wielkopolskim doszło do ataku na pasiekę. Wskutek celowego działania sprawcy zginęło blisko 30 tysięcy pszczół i zniszczono kilkanaście uli.

Kazimierz Zasada właściciel zniszczonej pasieki w Jastrowie prowadził ją przez 20 lat. Zniszczenia zauważył 2 stycznia 2021 roku, gdy udał się do swoich uli. Gdy zobaczył co się stało, to jak sam twierdzi, jako osoba o słabym sercu obawiał się, że będzie potrzebował pomocy lekarza. Sprawca nie tylko powywracał ule, ale także je skopał, przebijając na wylot. Z kilkunastu uli przetrwały jedynie dwa, z kolei większość pszczół pomarła na mrozie.

Poszkodowany pszczelarz i jego rodzina nie mają wątpliwości, że zniszczenia to dzieło człowieka. Świadczy o tym sforsowanie furtki w ogrodzeniu do pasieki. Straty szacowane są na około 20 tysięcy złotych. Bliscy pana Kazimierza Zasady uruchomili jednak zbiórkę internetową, która ma pomóc mu w odbudowie pasieki. Tym razem ma to być pasieka edukacyjna, w której okoliczne dzieci i młodzież będą mogły się dowiedzieć sporo o hodowli pszczół.

Sprawę zniszczonej pasieki w Jastrowie bada policja. Sprawcy może grozić do 5 lat więzienia.Liczba wyświetleń artykułu: 861

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu