Portal Pszczelarski

Zniszczona pasieka w Jastrowie 2021

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka Kazimierz Zasada

W Jastrowie w województwie wielkopolskim doszło do ataku na pasiekę. Wskutek celowego działania sprawcy zginęło blisko 30 tysięcy pszczół i zniszczono kilkanaście uli.

Kazimierz Zasada właściciel zniszczonej pasieki w Jastrowie prowadził ją przez 20 lat. Zniszczenia zauważył 2 stycznia 2021 roku, gdy udał się do swoich uli. Gdy zobaczył co się stało, to jak sam twierdzi, jako osoba o słabym sercu obawiał się, że będzie potrzebował pomocy lekarza. Sprawca nie tylko powywracał ule, ale także je skopał, przebijając na wylot. Z kilkunastu uli przetrwały jedynie dwa, z kolei większość pszczół pomarła na mrozie.

Poszkodowany pszczelarz i jego rodzina nie mają wątpliwości, że zniszczenia to dzieło człowieka. Świadczy o tym sforsowanie furtki w ogrodzeniu do pasieki. Straty szacowane są na około 20 tysięcy złotych. Bliscy pana Kazimierza Zasady uruchomili jednak zbiórkę internetową, która ma pomóc mu w odbudowie pasieki. Tym razem ma to być pasieka edukacyjna, w której okoliczne dzieci i młodzież będą mogły się dowiedzieć sporo o hodowli pszczół.

Sprawę zniszczonej pasieki w Jastrowie bada policja. Sprawcy może grozić do 5 lat więzienia.Liczba wyświetleń artykułu: 436

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.