Portal Pszczelarski

Zniszczona pasieka w Jastrowie 2021

pszczelarstwo wielkopolskie zniszczona pasieka Kazimierz Zasada

W Jastrowie w województwie wielkopolskim doszło do ataku na pasiekę. Wskutek celowego działania sprawcy zginęło blisko 30 tysięcy pszczół i zniszczono kilkanaście uli.

Kazimierz Zasada właściciel zniszczonej pasieki w Jastrowie prowadził ją przez 20 lat. Zniszczenia zauważył 2 stycznia 2021 roku, gdy udał się do swoich uli. Gdy zobaczył co się stało, to jak sam twierdzi, jako osoba o słabym sercu obawiał się, że będzie potrzebował pomocy lekarza. Sprawca nie tylko powywracał ule, ale także je skopał, przebijając na wylot. Z kilkunastu uli przetrwały jedynie dwa, z kolei większość pszczół pomarła na mrozie.

Poszkodowany pszczelarz i jego rodzina nie mają wątpliwości, że zniszczenia to dzieło człowieka. Świadczy o tym sforsowanie furtki w ogrodzeniu do pasieki. Straty szacowane są na około 20 tysięcy złotych. Bliscy pana Kazimierza Zasady uruchomili jednak zbiórkę internetową, która ma pomóc mu w odbudowie pasieki. Tym razem ma to być pasieka edukacyjna, w której okoliczne dzieci i młodzież będą mogły się dowiedzieć sporo o hodowli pszczół.

Sprawę zniszczonej pasieki w Jastrowie bada policja. Sprawcy może grozić do 5 lat więzienia.Liczba wyświetleń artykułu: 609

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie