Portal Pszczelarski

Niebieskie pszczoły robią furorę w Australii

Źródło grafiki: https://www.facebook.com/767855376594994/photos/a.767889236591608/3116565701723938/ Autor: Nick Volpe Wildlife Photography

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Australii niebieskie pszczoły

Rzadko spotykane, ale występujące na obszarze całej Australii niebieskie pszczoły stały się bardzo popularne wśród tamtejszych internautów. Australijczycy zachwycają się rodzimą pszczołą, o której istnieniu, jak twierdzą, nie mieli dotąd pojęcia.

Zdjęcie niebieskiej pszczoły, które stało się internetowym viralem w Australii zamieściły na swoim facebookowym profilu fotograf dzikiej przyrody Nick Volpe. W komentarzach pod postem internauci równie często zachwalali urodę niezwykłego owada jak przyznawali, że nie mieli pojęcia o istnieniu takich pszczół.

Tymczasem niebieskie pszczoły występują w całej Australii, za wyjątkiem Tasmanii. Swoją nazwę owady te zawdzięczają ciemnoniebieskimi paskom wokół brzucha. Samice mają ich cztery, a samce pięć. Pszczoły te posiadają żądła, ale nie jest to agresywny gatunek. Co ciekawe, nie produkują również miodu. Pojedyncze osobniki osiągają wielkość do 11 milimetrów. Średnia długość ich życia to przeważnie około 40 dni.

Niebieskie pszczoły charakteryzuje się jako samotników, stąd też trudno je zaobserwować. Gniazda budują samice w miękkim mule lub cegle z piaskowca. Szczególnym zachowaniem tych owadów jest potrząsanie kwiatem w celu usunięcia z niego trudno dostępnego pyłku, który następnie pszczoły te zbierają. Niektórzy australijscy internauci przyznawali, że mieli szczęście zaobserwować taką pracę niebieskich pszczół na żywo w swoim ogrodzie.Liczba wyświetleń artykułu: 1686

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.