Portal Pszczelarski

W Łomży powstanie miejska pasieka 2021

pszczelarstwo podlaskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

W Parku Jana Pawła II w Łomży w pierwszym kwartale 2021 roku ma zacząć działać miejska pasieka. Jest to decyzja władz miasta, które chcą m.in. w ten sposób sprawić, by pszczelarstwo stało się jedną z wizytówek Łomży.

Miejska pasieka, jak to jest w przypadku wielu innych podobnych inicjatyw w Polsce, będzie miała wymiar przede wszystkim edukacyjny. Jej celem jest wzrost świadomości mieszkańców Łomży na temat roli pszczół dla środowiska. Ponadto, jak zapowiada prezydent miasta Mariusz Chrzanowski w wywiadzie dla TVP Białystok, w pasiece będzie można zobaczyć produkcję miodu od samego początku. Pozyskiwany stąd pszczeli produkt ma być z kolei wykorzystywany do działań promocyjnych.

Pasieka jest budowana przy udziale pszczelarzy z Łomży i okolic, z którymi konsultowany jest cały projekt. Przy ulach ma powstać również ścieżka edukacyjna, na której będą prezentowane ciekawostki na temat życia pszczół i historii bartnictwa w łomżyńskim. Władze miasta liczą, że ta inicjatywa przyciągnie do Parku wielu mieszkańców, a pasieka i produkowany z niej miód będzie jedną z wizytówek Łomży.Liczba wyświetleń artykułu: 695

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower! w Polsce i za granicą

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.