Portal Pszczelarski

W Łomży powstanie miejska pasieka 2021

pszczelarstwo podlaskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

W Parku Jana Pawła II w Łomży w pierwszym kwartale 2021 roku ma zacząć działać miejska pasieka. Jest to decyzja władz miasta, które chcą m.in. w ten sposób sprawić, by pszczelarstwo stało się jedną z wizytówek Łomży.

Miejska pasieka, jak to jest w przypadku wielu innych podobnych inicjatyw w Polsce, będzie miała wymiar przede wszystkim edukacyjny. Jej celem jest wzrost świadomości mieszkańców Łomży na temat roli pszczół dla środowiska. Ponadto, jak zapowiada prezydent miasta Mariusz Chrzanowski w wywiadzie dla TVP Białystok, w pasiece będzie można zobaczyć produkcję miodu od samego początku. Pozyskiwany stąd pszczeli produkt ma być z kolei wykorzystywany do działań promocyjnych.

Pasieka jest budowana przy udziale pszczelarzy z Łomży i okolic, z którymi konsultowany jest cały projekt. Przy ulach ma powstać również ścieżka edukacyjna, na której będą prezentowane ciekawostki na temat życia pszczół i historii bartnictwa w łomżyńskim. Władze miasta liczą, że ta inicjatywa przyciągnie do Parku wielu mieszkańców, a pasieka i produkowany z niej miód będzie jedną z wizytówek Łomży.Liczba wyświetleń artykułu: 367

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.